| Manager a întrebat:

Ce pot face daca mi-am dat cu deodorant spray în ochi?
Am întrat puțin în panica când mi-am dat din greșeală, pot sa rămân orb? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce este "teodorant spay"? laughing

Du-te la robinet si spala-ti bine ochii, cu multa apa rece!
Pana maine dimineata iti va trece, fara urme. happy

| Adry05 a răspuns:

Daca n-ai orbit pana acum n-o sa orbesti peste cateva zile... laughing))

| Sn4k3 a răspuns:

Of, teodorantul asta spay. Daca n-ai orbit pana acum, nu.

| Manager explică (pentru Sn4k3):

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri

| Donsavas a răspuns:

Dacă ar fi Asa periculoase, nu ar mai fi folosite pentru igienizare, sub forma de spray.

| GicaGigekGica a răspuns:

Daca te-ai spalat imediat pentru mai multe minute cu apa la ochii nu o sa ai nimic.

| Manager explică (pentru GicaGigekGica):

Da m-am spălat dar mai vad puțin inpaienjenat și ma doare ochiul

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Nu are nimic, spala-te pe ochi.