| Tzigaret a întrebat:

Salut.
Am o carie la o masea, tratam durerea cu brufen, dar de ieri seara a inceput sa ma doara constant, simt pulsatii, si partea mai rea e ca ma doare si la atingere ...maseaua este sus si daca nu am grija si ating maseaua de jos ma doare ingrozitor.
Am fost la dentist si mi-a pus doar un calmant acolo, care dupa cateva ore desigur a cazut...si acum sunt programat iar pe luni, dar pana atunci nu stiu ce sa fac, pentru ca durerea e constanta, nu mai trece nici de la pastile, doar foarte putin.
Ceva remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Algocalmin fiole - actioneză în 10 minute, efect 4-6 ore dar nu abuza!