| Mari020304060y a întrebat:

Ce pot face să nu miros a transpirație? Fac dus zilnic,folosesc deodorant,transiblock,mă rad la sub braț, dar eu după 10 min încep sa transpir ăsta în autobuz,la școală sau pe stradă,acasă mai puțin, dar în special în public ca mi se face o mică stare de melaconie să nu transpir.Vă rog sa mă ajutați sau să îmi spuneți trucuri care chiar ştiți că funcționează.Am întâlnit persoane care transpirat foarte mult şi nu sa simțit nici un miros.
Mulțumesc anticipat tuturor celor care vor răspunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Este normal să transpirăm, însă bacterile care se depun în zona unde există transpirație ne oferă un miros urât și deranjant.Eu am cautat mereu ceva să mă ajute să scap măcar de miros.
Într-un final am gasit un produs ce nu costă foarte mult, în jur de 20 lei, care ține aproape un an.Acest produs se numește piatră de alaun, acesta ajutăndu-mă să scap de mirosul urât produs de bacterii.Nu usucă pielea, nu închide porii și nu afectează pielea în niciun fel.Ți-l recomand cu mare drag, îl poți lua de pe internet sau dacă îl găsești în farmacie cu mult mai bine.

| Mari020304060y explică (pentru FoxyM):

O să încerc

| Mari020304060y explică (pentru FoxyM):

Aceasta îți blochează transpirația sau elimină mirosul urât?

| FoxyM a răspuns (pentru Mari020304060y):

Nu îți blochează transpirația ci reduce bacteriile să se depună pe zona transpirată și să producă miros urât.Lasă pielea să respire și lasă porii deschiși.

| Mari020304060y explică (pentru FoxyM):

Mai ajutat mult. Mulțumesc
Recomand acest produs.

| FoxyM a răspuns (pentru Mari020304060y):

Și eu îți mulțumesc!winking

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa mananci mai curat si sanatos, sa bei mai multa apa, sa faci sport. Probabil mirosi din cauza ca se elimina foarte multe toxine cand transpiri, rezultat al unui dezechilibru in organism. Incearca asta o perioada si daca nu functioneaza, du-te la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca te speli, daca faci miscare, sau ai "emotii/esti tensionat tot transpri. Dar deindata ce te-ai dat cu deodorant, nu miroase urat atunci. De asta e important sa faci dus zilnic

| sunmetal11 a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog si intreaba despre injectare cu toxina botulinica, se poate sa suferi de hiperhidroza! sau endocrinolog, sanatate

| alecsawng01 a răspuns:

Un factor important este alimentatia, tu dai afara toxinele pe care le consumi, daca consumi sucuri sau multe alimente cu conservanti, e uri, etc, incearca sa le reduci si continua la fel cu igiena, eventual incearca alte deodorante, pana gasesti cel mai potrivit pentru tine, iar transpi block eu ti-as recomamda sa nu mai folosesti, pentru ca nu este bun pe termen indelungat, te face sa transpiri chiar mai mult. Prietenul meu care si el are probleme cu transpiratia excesiva, foloseste old spice. Poti incerca. Bafta

| Mari020304060y explică (pentru alecsawng01):

Am folosit Old Spice nu funcționează în plus deodorant'ul ăla nu îmi place la miros.

| peanutbutter32 a răspuns:

Ce mananci? ai o alimentatie sanatoasa? bei multa apa? faci sport? trebuie sa ne dai mai multe detalii.

| Mari020304060y explică (pentru peanutbutter32):

Consum foarte rar mâncăruri tip ciorbă/supe. Multă pâine şi știu ca nu e ok, am început să mănânc mai puțin din cauză că nu găsesc ceva ce îmi place și să nu aibă multe calorii
Am început sa beau mai multă apă să fac sport