| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce pot sa am daca ma ustura penisul? Nu se intampla cand urinez si a inceput dupa contact sexual neprotejat, oral neprotejat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medicul de boli DERMATO_VENERICE ca-i posibil sa fie orice boala cu transmitere sexuala!
Spala-ti foarte bine cucul cu apa calda si sapun si du-te la medic!

| Violleta2022 a răspuns:

Doar cu 3 saptamani in urma ne intrebai daca faci sex o r a l neprotejat, iei vreo boala...

Chiar nu ai invatat nimic din sfaturile noastre?
Ti-am spus clar sa faci sex numai protejat cu prezrevativ, de ce nu ai ascultat?

Cu siguranta ai luat o boala cu tranmsitere sexula si cum vad ca tot bantui pe aici intreband in stanga si dreapta in loc sa mergi la medic, ai toate sansele sa ti se umfle sau sa curga puroi din el.

https://www.tpu.ro/......orba-de-or al-nu-te-pun-sa-porti-prezervativ/

ia uite cate intrebari despre sexul o r a l neprotejat ai pus...ca sa nu inveti nimic din ce te-am sfatuit, sa faci sex o r a l neprotejat si sa te procopsesti cu o boala. Felicitari! Asta este culmea prostiei!

https://www.tpu.ro/utilizator/acpeij/intrebari/

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nici nu-i nevoie sa faci d emai multe ori, este suficient sa faci 1 singura data sex neprotejat iei absolut toate bolile pe care persoana cu care ai facut sexul, le are.
Deci tu te-ai infectat cu ceva grav, chiar la prima partida de sex fara prezervativ!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Bineinteles ca-i grav...

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

SIDA nu are reactie asa de rapida, aparand la test abia peste 2-3 luni.
Ce ai tu este altceva si cu siguranta medicul te va pune s afcai teste si apoi iti va da tratamnet. Boala luata din pripa si trata se poate vindeca, daca nu este un virus care ramane latent in corpul tau si se activeza intotdeauna cand sistemul tau imunitar este scazut.

Chiar ti-a fost lene sa cheltii 2 lei pe un prezrevativ?
Acum te va costa vreo 200-300 lei medicul si tratamnetul si nu se stie daca te vindeci imediat si nu ramai cu suferinta pe viata.
Testul de HIV (SIDA) se face peste cateva luni d ela infectare, fiindca aucm nu apare la analize.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Toti virusi raman latenti, asta este regula unui virus, sa ramana pe veci in corpul tau si se reactiveaza cand sistemul imunitar este slabit.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Atat sifilisul cat si gonoreea sunt bacterii, nu sunt virusi deci pot fii vindecate cu tratament serios cu anumite antibiotice puternice doar ca tratarea lor dureaza multe luni si tratametul este foarte strict.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cu VIRUSII este alta poveste! Ei nu se vindeca niciodata, doar raman in stare latenta in corp pe viata si uneori nu mai apar la anlize, dar nu te vindeci de virusi, mori cu ei si ii transmiti partnerei de sex.
HIV si HPV sunt virusi, unul produce SIDA, celalat poate produce cancere (bucal, ovarian, de col uterin si de prostata la barbati).

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ia de citeste ce scrie pe internet despre imbolnavirile cu virusii: HIV, HPV, hepatita b si C samd.

Totul ar fi fost simplu si sanatos daca foloseai amaratul ala de PREZERVATIV pe care noi ti l-am recomandat la sex si de care tie nu ti-a pasat deloc!
Capul face, corpul trage!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te ustură pe uretră sau pielița de pe el?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Atunci ai o infecție acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Singură nu se știe dacă se vindecă sau nu. Astfel se întâmplă. Femeile au o floră de microbi în vagin de microbi și bacterii. Să nu te sperii, e normală. În intestinul gros de exemplu sunt 400 de trilioane. Sunt microbii ei, care pe ea nu o deranjează, tot așa cum tu îi ai pe ai tăi în zona genitală. La contactul sexual și la sărutul umed faceți schimb. Dar mai sunt și unii mai agresivi ca gonococul. Ea poate îl are și nu știe. Tu ai aflat poate de el cu usturimea. Nu e nici o rușine. Medicul dermato venerice îl poate depista și apoi tratament. Nu e o joacă, că dă complicații neplăcute și grave.
https://www.sfatulmedicului.ro/......ocica_1020

| whatisthis19 a răspuns:

Dacă ești prost, ce să facem noi?