| ELEMENT3110 a întrebat:

Ce pot sa fac sa scap de o durere de cap fara pastile?

P.s:Am incercat cu pastile si sa ma culc dar tot ma doare sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

"Feliile de cartofi aplicate pe frunte alunga durerile de cap. Pentru tratarea migrenelor, este nevoie de 2-3 felii de cartofi cruzi, care se aplica pe frunte si se leaga cu o esarfa. Atunci cānd durerile de cap nu cedeaza, se poate bea suc cald de cartofi. Cartoful crud se da pe razatoare, se stoarce si din sucul rezultat se bea cāte un sfert de pahar de trei ori pe zi". http://www.infoleac.ro/sanatatea-ta/128-27-leacuri-babesti

2 răspunsuri:
| pisihabarnuare a răspuns:

Ia o pauza si relaxeazate. nu fi nervos si puneti o compresa calda sau rece dupa cum vrei

| Taiger a răspuns:

Ai putea sa intrebi o persoana batrana, de exemplu pe bunicii tai sa iti spuna un leac babesc, daca nu nu poti scapa de durere decat cu pastile.