| anonim_4396 a întrebat:

Ce puteti face daca sunteti stresati zilnic, cum puteti scapa de chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Schimba cauza care te streseaza cat mai repede. Altfel te apuca bolile de inima si altele.

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde de cine esti stresat.Acasa sau la scoala sau la servici.La servici nebagind in seama persoana respectiva si vazindu-ti de lucru, eventual cerind pe un ton calm sefului sa-l s-o puna la punct caci nu te lasa sa lucrezi.Acasa iarasi intrebind persoana care te streseaza ce anume il deranjeaza in legatura cu persoana ta si pe un ton calm sa cadeti de acord asupra rezolvarii problemei astfel incit sa-ti fie bine si tie si persoanei respective.

| Pedala a răspuns:

Eu unul intru pe TPU. Serioshappy

| xl0llip0px a răspuns:

De obicei eu sunt foarte stresata aproape in fiecare zi.mama mi-a cmparat niste pastile Magne B6 se beau2 odata.de 2 ori pe zi.adika 4 pastile pe zi. ajuta la calmarea corpului la eliminarea somnului oboselii si a stresului. daca dupa o luna nu se arata rezultatul (adica daca ai observat ca intr-o luna nimic nu s-a schimbat) nu le mai folosi.pentru ca va fi inutil...in prima mea saptamana parca ma ajutat un pic. dar sa stii daca nu le bei regulat efectul nu se arata.stiu asta (am trecut prin asa ceva tongue)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa iti gasesti ceva de lucru care iti place

| emeris a răspuns:

Fa ceva ce-ti place mult sa faci/ simti ca te calmeaza. inchide ochii si gandeste-te la ceva placut. numara pana la 10. deschide ochiihee hee discuta cu cineva. poate chiar cu un psiholog big grin

| Andrutza_9535 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine
ca sa scap de stres... cand sunt acasa, ma intind in pat pe spate si inchid ochii. In acel moment stau si ma gandesc la lucrurile cele mai frumoase, pentru care merita sa traiesc zi de zi (exemplu: iubitul meu).
Sau...cand sunt la scoala sau plecata in alta parte... fac acelasi lucru. Atunci cand vb cineva cu mine si nu vreau sa il askult, ca ma enervez si mai tare, fredonez un cantec in minte si nu aud nimic din ce zice.
sper sa te ajutewinking