| shadow23 a întrebat:

Spuneti-mi de ce nu sunteti stresati?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De ce să te stresezi? Până la urmă tot la doi metri sub pământ ajungem. Ce contează? Contează doar câţi oameni îşi vor aminti în acel moment cu drag de noi, contează ce am lăsat aici, pe Pământ, în afară de un schelet într-un coşciug.
Şi până la urmă, ce să mă streseze? Şcoala cumva? A, sau mă stresează faptul că nu am prietenă şi că ultima, la o săptămână după ce s-a despărţit de mine a fost cu altul? Aaa, nu... mă stresează faptul că lumea asta e rea şi nu mă înţelege... să fim serioşi, astea sunt lucruri stresante? laughing
Oare ce se vor face cei care văd astfel de lucruri stresante atunci când vor fi puşi faţă în faţă cu viaţa, adevărata viaţă?

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Azi sunt calma.Azi...

| Happyness a răspuns:

Pentru ca nu avem c sa fim stresati, suntem si noi cand avem ceva p suflet

| vlaaddd a răspuns:

Pentru ca nu ma consum aiurea.

| f a răspuns:

In momentul de fata, intr-adevar nu sunt
-pentru ca e ziua copilului si parintii inca ma rasfata chiar daca am 15 ani
-pentru ca ascult http://www.youtube.com/watch?v=4NE1fbCvCHI&feature=player_embedded
-pentru ca indiferent daca as fi eu tot nu iti voi arata pentru canu vreau sa iti stric si tie buna dispozitie
-acum te intreb... tu de ce esti stresat/a? si de ce ar trebui ca eu sa fiu?

| Adella92 a răspuns:

Dc suntem stresati?! pai in fiecare zi (oarecum) avem parte de griji, bucuri, necazuri, obstacole, lacrimi, surprize placute sau neplacute.Toate astea se aduna si se formeaza starea de stres. dc?! Nu te intrebi niciodata daca trec examenul, daca voi reusi, daca va fi bine. daca. daca?! eu cred ca oricine isi pune intrebari legate de prezent, viitor apropiat si indepartat (sau si trecut)...fiecare grija exprimata te transforma intr-o stare de stes. Dc suntem stresati?! pai dc exista griji, nevoi, necazuri?! daca nu ar fi grijile din fiecare zi, conflictele, necazurile cu siguranta nu ar mai exista stres.