| Denisabia19 a întrebat:

Ce recomandati pentru luat in greutate mai uşor si marirea poftei de mancare? Eu am fost si anemica. Am luat si vitamine si mi-a trecut anemia, dar imi este frica sa nu slabesc mai tare si sa devin anorexica. Am 19 ani si 46 de kg. In perioada aceasta si stresul bacului e problema multor probleme de sanatate. Am incercat si sa fac sport dar ma obosesc repede. Pentru energie ce recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Bolile nervoase, bazate pe stres, cum ar fi anorexia, anxietatea sau alte tulburări alimentare se trateaza cu medicamente antistres de la psihiatru/pedopsihiatru.

| JicaContra a răspuns:

Weed... e RECOMANDATA bolnavilor cu, cancer ca sa aiba pofta de mancare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pofta de mâncare ți-o faci, nu aștepți să-ți vina, bagi mâncarea în gură și în timp o sa înceapă organismul să-ți ceară. Mâncarea îți dă energie. Un măr, un milkshake

| Justme32 a răspuns:

Păi fi atentă, oricum deja ești anorexică, dar zilnic adăuga o mică porție de pui, pește ca să te obișnuiești. Undeva în 3 luni vei simți tu diferența

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme32):

N-a spus ce înălțime are, deci n-ai cum sa zici că e anorexica.

| Denisabia19 explică (pentru anonim_4396):

Am 1.58

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisabia19):

Nu ești anorexică, fa efort fizic sa vezi ce pofta de mâncare îți vine. Nu contează că obosești repede că rezistența se dezvolta in timp