| Puffix96 a întrebat:

Maine merg la strand si am nevoie sa scap cat mai repede de muscaturile de tantari. FUNDA

2 răspunsuri:
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Pai, nu poti sa scapi de ele, daca tot te scarpini se face muscatura de la tantar mai mare, date cu apa rece si o sa-ti treaca mancarimea, poate sunt creme ca sa scapi de ele, nu stiu, sper ca te-am ajutat

| Biiancaaaa a răspuns:

Incearca sa nu te scarpini, caci se vor accentua, te vor "manca" mai rau, si in niciun caz nu vei scapa de ele intr-un timp asa de scurt.
Poti cumpara(daca nu ai deja) gelul Fenistil. Este foarte bun, insa nu iti pot garanta ca pana maine iti vor trece toate ciupiturile.