| anonim_4396 a întrebat:

Ce regim alimentar aveti pe perioada verii pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cat mai multe fructe si legume.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce ar trebui sa slabesc? Am loc sa mai pun chiar si 15 kg, deci chiar nu vad sensul slabitului. Dimpotriva.

| sy46 a răspuns:

Dimineata: o canita cu mazare proaspata, un morcov mic, + salata de legume facuta proaspat sau cereale cu lapte. La pranz carne de piept de pui, gratar, sau carne de vita fiarta; fructe, oricat. Cel putin 2l apa/zi.
+ calciu si magneziu efervescent. Daca simt nevoia sa rontai ceva, mananc un baton proteic.
In principal, trebuie sa consumi mai multe calorii decat mananci,+ multa apa, insa in acelasi timp sa acoperi si necesarul zilnic de vitamine, minerale, proteine.

| oanamaria a răspuns:

0, 5 litri de apa inaintea fiecarei mese/,, cea mai sanatoasa dieta, pielea va capata alt aspect, organismul ti se va detoxifia, etc.