| AnemonaP a întrebat:

Daca ma duc la sala in scopul de a slabi si fac numai cardio si aparate, este vreo sansa sa imi creasca masa musculara? Tin si regim alimentar.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In timpul exercitiilor cresc (se dezvolta) si muschii. Ideea ar fi ca regimul alimentar ar fi bine sa fie corelat cu efortul. Ar trebui sa vorbesti cu un nutritionist.

| RAY a răspuns:

Cardio nu creste masa musculara dn contra arde masa musculara poate vei face la picioare cam atat, daca ti o dieta low carb, low grasimi, high proteine isi obligi corpul sa treaca pe arderea grasimilor astfel vei pasa masa musculara, parerea mea culturismul e o idee foarte buna, muschi ard grasimi asa fara muschi, grasimi arati naspa, trebuie sa adaugi masa musculara pe tine, de asta te sfatuiesc sa faci culturism si cardio

| SerbanSnake a răspuns:

Daca mergi si te antrenezi in scopul de a slabi, atunci vei slabi. Nu o sa faci vreo masa musculara iesita din comun de la cardio si aparate, mai ales daca esti fata, ci o sa iti tonifici musculatura.