| Laurretta a întrebat:

Ce sa fac ca sa am enegie? am dormit 14 ore, am mancat ciocolata am fost la o plimbare cu moto, am baut si un red bull dar degeaba! ma simt fara energie! help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu mergi să faci niște analize de sânge?
Posibil să ai o afecțiune sau un dezechilibru, și trebuie să afli despre ce este vorba. Nu te poți îndopa cu energizante, să dormi atâtea ore, etc. tot timpul.
Sănătate.
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

O cercetare realizată la Universitatea Washington a scos la iveală faptul că mintea poate fi energizată de foame, relatează ziare.com.

| DjBl3ndar a răspuns:

Ca sa ai energie :
- nu trebuie sa dormi mai mult de 7 ore
- nu mai manca multa ciocolata ( daca vrei sa mananci ciocolata mananca ciocolata neagra, are un gust cam amarui, dar asa este cea mai sanatoasa )
- nu mai bea energizante ( bea cat mai multe sucuri naturale )
- mananca multe fructe sau legume ( banane, mere, portocale, morcovi, kiwi, ananas )
- mananca putin si des
- alearga, mergi cu bicicleta, cu rolele

Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Schnitzel a răspuns:

Poate ai astenie de primavara. Daca nu iti trece intr-o saptamana si ceva, recomand un control

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Ia niste vitamine de preferabil complexul b iti da energie si te scapa de streswinking

| blondu_9020 a răspuns:

Tine o cura cu calciu vreo 10 zilewinking

| Dragosmarian a răspuns:

Si te dor genunchii si incheeturile de la maini?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi 14 ore si vrei energie? Cata prostie... Fa-ti un program de odihna si hranire adecvat!

| Alexandra18mai a răspuns:

Am o solutie,sar intr-un picior,du-te afara si alearga mult,vin-o in casa,faci un dus,te pui in pat,te uiti la TV,un pic pe calculator, si citesti o carte interesanta, dapaia dansezi pe muzica preferata...Merge!