| Malvina24 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai am buzele crapate? am intrat pe google, m-am tot documentat(e sezonul asta rece care nu ma lasa sa sa am buzele moi, hidratate) am vazut undeva zicea ca uleiul de masline e bun aplicat seara inainte de culcare(am cumparat ulei si nu prea are efect) am vazut ca se poate folosi si unt(de care mancam) dar la fel nu merge! In rest nu am gasit nici un gloss care sa ma ajute(dar sclipici, forma lucioasa si draguta dar buzele tot crapate sunt si ma ustura)mai stiti voi vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balsamul de buze de la NIVEA, acela verde-albastru asa, asta: http://fl1.shopmania.org/......58745.jpg, este foarte bun, dar nu inteleg de ce uleiul de masline la tine nu are efect, eu il folosesc de vreo` 2 ani in fiecare iarna si sunt extraordinar de multumita si nu ma dau seara inainte de culcare, ma dau asa, cand vreau eu, peste zi, asa.

Sa fi iubita`!:*:*:*

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori e problema frigurilor, dar uneori neajunsul H2O in organism( omul constitue ~ 70% din apa), deaceia la mine crapa de multe ori primavara cand se schimba brusc sezonul in cald. Mai in scurt, cand nu ajuta nimica bea apa inainte de mincare todeauna si nu dupa. Sper sa te ajute )))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea de albine iti face buzele moi, in schimb iti recomand un strugurel cu propolis sau de la Nivea unul albastru inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste de 2ori pe zi ulei de floarea soarelui de casa este cel mai bun medicament nu tot felul de creme cu care te dai si nu au nici un efect ba din contra te ustura buzele de nusti ce sa faci si eu il folosesc cand imi sunt buzele crapate sa te faci bine la buze sa le ai din nou moi si catifelate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt claudia pentru buzele crapate sau uscate e bine sa te faci cu ulei de floarea soarelui de casa e foarte bun si eu il folosesc de cate ori am buzele crapate sau uscate, folosindul de 2ori pe zi cel mult o saptamana veti avea buzele moi si catifelate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la mine nu are efect dar date cu strugurel aloe lip