| Mara_4803 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci masaj.

| katala a răspuns:

Cel mai sigur si natural mod de a scapa de acidul lactic din muschi (asta e de fapt febra musculara), este de a solicita in continuare muschii respectivi - adica tot exercitii fizice. Asa ca spor la treaba!

| claudiea79 a răspuns:

Poti sa iei o aspirina sau doua. in 2 zile iti trece

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Iți faci masaj cu Carmol în locul unde ai febră musculară și îți va trece repede. Până dimineață. happy

| stefanradu a răspuns:

Salut Mara,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| Lulu_3803 a răspuns:

Antrenorul meu imi spunea mereu sa fac o baie fierbinte si sa imi masez muschii apoi sa iei o aspirina sau sa bei niste apa cu zahar...big grin

| Alexandra_3543 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta si cineva mi-a spus sa beau cam 2 litri de lapte si sa iau o aspirina. o sa iti treaca