| simona95 a întrebat:

Cum sa scap de febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Cu masaj

| BRG a răspuns:

Masaje repetate

| alecs871 a răspuns:

Corect, merge si ceva dulce, sau de preferat ar fi sa faci si niste indinteri la muschii care te dor de la febra.
Sau daca vrei sa faci cum fac culturistii profesionistihee hee, ia steroizi, astia iti ia febra musculara (si fuge cu ea) in maxim 12 ore big grin.

| powergirl a răspuns:

Dupa antrenament sau ce o fi mamanca o gura 2 de zahar nu o sa mai ai febra a doua zi iar daca ai acum fa antrenament si trece

| mrsolo a răspuns:

Da, consuma ceva dulce!

| MariaMrr a răspuns:

Ia un pahar si pune apa cu zahar
dar apa rece.ma rog nu sloi laughing succes!

| stefanradu a răspuns:

Salut Simona95,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/