| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

Cum scap de febra musculara?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Faci miscari usoare concomitent cu masaj(poti folosi si un unguent, ex. BenGay) pe zonele dureroase facand miscari ca de stoarcere. E buna si aspirina si vitamina C sau o lingurita de zahar. Poti incerca sa stai in cada plina cu apa fierbinte sau sub dusul fierbinte. Te relaxezi, se dilata capilarele si scapi un pic de acidul lactic ce da febra musculara.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin exerciții ușoare zilnice până la cedarea completă a febrei.
La un antrenament este foarte important încălzirea!
Pa, pa.

| MindFreak a răspuns:

O jumatate de pastila de aspirina(tamponata) + vitamina C.

| Psihiatra a răspuns:

Am citit ca ghimbirul ajuta. E bun de asemenea pentru raul de masina.Cumpara de la farmacie pastile de ghimbri si pe ziua urmatoare nu mai ai dureri happy

| kr.mdy a răspuns:

Si o aspirina.

| Mik3 a răspuns:

Facand in continuare exerciti, cum crezi ca daca stai

| scully a răspuns:

De obicei trece de la sine...
profa de sport ne spune ca febra musculara se trece tot prin sportlaughing

| trustbogdan a răspuns:

Cu exercitii sa-ti antrenezi masa musculara

| Boog a răspuns:

Pai simplu incerci sa faci miscare dar foarte putin asa cu usurelul si incet incet in 1 zi sau cel mult 2 scapi

| stefanradu a răspuns:

Salut Buda,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| tymo20 a răspuns:

Faci sport si iti trece chiar daca te doare.