| CayusMoise a întrebat:

Cum scap de febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| odorash a răspuns:

Salut
O lingura de zahar se poate adauga sau poti sa-ti pui compresa rece pe locul dureri faci miscare usoara timp de 30 de minute. Daca nu va merge poti incerca o baie unde care sa iasa aburi te pui in vana si stai fara sa te misti timp de...20 min cand o sa iesi o sa mai simti o mica durere dar asta inseamna ca va trece si sa nu folosesti aspirina nu prea face bine la corp cand esti sanatos.Bafta
funda?

6 răspunsuri:
| ShoriceL43 a răspuns:

Paii trebuie sa faci in continuare efort asa o sa te obisnuiesti si o sa-ti treaca eu am avut febra la burta si am facut abdomene si dupa aia dupa 1-2 zile mi-a trecut:*
FunditsSaa?[-o<
:*:*

| stefanradu a răspuns:

Salut Caius,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| Jane_6633 a răspuns:

Fa o baie fierbinte si relaxanta. Daca nu merge da-ti cu Bengay unde te doare ( daca n-ai in casa se gaseste in toate farmaciile )

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| JosCenzura a răspuns:

Febra musculara este cauzata de acumularea de acid lactic la nivel muscular. In general, ea este provocata de efortul anaerob. De obicei cand te dor toti muschii prima ta dorinta e sa te trantesti in pat.NU! Mare greseala.Vei vedea ca febra se amelioreaza pe masura ce faci mai multa miscare, pentru ca miscarea antreneaza metabolizarea acidului lactic. De asemenea, mai poti incerca sa faci dusuri sau bai calde, care te relaxeaza si dilata vasele de sange. Sper ca te-am ajutat!

| AdeliS6768 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de febra musculara trebuie sa faci sport.de ex:ai febra musculara la picioare trebuie sa alergi, sau daca ai la abdomen trebuie sa faci abdomene.mie asa mi-a sp doctorita la care merg si profesorul de ed fizica si functioneaza