| Simona020 a întrebat:

Ce sa fac cu durerile de cap? Sunt insarcinata in luna a 4-a si am dureri uneori chiar groaznice de cap. Ori ma doare jumatate de cap cu tot cu ochi, sau in ceafa, ori absolut tot capul, nu mai stiu ce sa fac sad Durerile nu apar chiar zilnic, dar apar foarte des gen: o zi da, una nu, doua zile da, una nu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La medic ai fost? Fiind insarcinata, exista un risc atit pentru tine cit si pentru copil. Si nu este normal sa le ai atit de des, insarcinata sau nu.

| Simona020 explică (pentru anonim_4396):

Da, am fost. Iti dai seama, mai ales ca sunt cu sarcina nu aveam cum sa nu merg. Culmea e ca am facut pana acum o groaaaza de analize, unele chiar si de cateva ori si nimeni nu imi da nici un tratament sau macar un sfat. Am fost trimisa la Spitalul Colentina cu cefalee, dar si acolo mi-au facut analize, si in rest nimic! M-am dus cu ele la medic si iar, nimic rolling eyes am impresia ca astia vor doar sa ne manace banii X-(

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simona020):

Poti sa mai spui de doua ori sfirsitul!
O sugestie, care vine din experienta: mergi la un neurolog si fa un EcoDoppler. Costa mult, adevarat, dar poate gasesti cauza si remediul. Sanatate tie, copilului si restului familiei.

| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Nu stiu exact ce sa te sfatuiesc dar consulta un medic specialist. De asemenea iti recomand un website unde vei gasi si metode naturiste de vindecare a multor boli fara riscuri de sanatate. Sper sa te ajute acest raspuns.

| Simona020 explică:

Tocmai asta spun, ca am fost la doctor... si nu mi-a dat nici un tratament sau macar unu naturist, nimic si eu ma vait toata ziua.

| mony99debby a răspuns:

Asa am patit eu cu durerile. Sunt copil am 14 ani :d. mine ma lua cu masea cu tot I don't want to see. Cred ca ai tras curent. Asta e tot ce iti pot spune

| Simona020 explică (pentru mony99debby):

Nu, nu are legatura ca curentul tongue ma dore de vreo luna iar durerile, dupa cum am zis nu apar intotdeauna. desi sunt foarte dese. E din cauza sarciniiwinking

| PetruMutascu a răspuns:

Tinctură muguri de plop negru, 50 pic. de 3 ori/zi.
http://leacuri-populare.blogspot.ro/search/label/Durere%20de%20cap