| Cookie44 a întrebat:

Nu stiți cum să nu mă doară burta sau spatele cand am ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa te doara. Daca faci sport in fiecare zi, inclusiv in timpul menstruatiei, in 5-6 luni vei observa o scădere semnificativa a durerilor. Când sunt insuportabile, adica nu te poti da jos din pat, poti lua cate un NoSpa

| Cookie44 explică (pentru Brigaela):

Oricum fac sport mereu nu mă doare burta doar spatele dar mi-e teamă sa nu mă doara?

| Brigaela a răspuns (pentru Cookie44):

E foarte bine ca faci sport. Daca te va durea, strangi din dinti si mergi mai departe, nu ai de ce sa te temi