| Disperatu a întrebat:

Salut tpu.Sunt foaaarte molesit.De cand m-am trezit am o stare asa de somnolenta, de parca nu m-as mai ridica din pat.Cand ma ridic si merg parca fac un efort foarte mare laughing.Cum scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Cafea...in vena happy

| miTzuliK93 a răspuns (pentru M25M):

Depinde si de varsta ca pentru moment cafeaua poate afea efect invers decat cel destinat. Eu unul recomand ex. usoare de dimineata + jogging.

| Disperatu explică (pentru miTzuliK93):

Am 19 ani.Si da cafea beau.Am baut si in dimineata asta.Dar ma simt foarte naspa.Adica nu ma doare nimic, dar ma simt cam.am o stare de lene maxima sa zic asa.Adica merg si alerg imediat spre pat laughing

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Disperatu):

Probabil ai capatat un stil de viata sedentar in ultima vreme. Incearca sa fii mai energic facand home exercises.

| M25M a răspuns (pentru miTzuliK93):

Era o gluma

| miTzuliK93 a răspuns (pentru M25M):

Era evident, dar prima parte a memsajului tau se putea lua de buna, este?

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Starea ta este asa din mai multe cauze posibile:
- esti in urma cu somnul, cu odihna si de aici starea asta de moleseala generala happy;
- ai facut efort fizic intens zilele trecute, de aceea te dor oasele si muschii;
- este posibil sa fie starile inceputului unei raceli sau gripe, starea de moleseala.
Sunt multe probabilitati happy
Acum trebuie sa te mobilizezi si sa vezi din ce cauza iti este tie asa!
Multa sanatate! happy

| sofiaaaa22 a răspuns:

Poti sa stai in pat pana iti trece acea senzatie de somnolenta apoi sa faci exercitii usoare de dimineata.