| Broadband a întrebat:

Ce sa mai iau sa-mi treaca raceala mai repede?
orice stiti.
ma doare capu si ametesc daca stau in picioare.
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FamilyRun a răspuns:

Buna. Poti sa iei NUROFEN pastile ( Reuprofen de 400mg ) si FaringoSpray este un spray pentru Gat dar ajuta si la cap si daca chiar e mai raw si ai peste 12 ani ia ParaSinus o pastila intreaga.si daca esti din timisoara tiar recomanda sa vezi un ORL dr.Smoc de la spitalul Lwis Turcanu...Itzi multumesc pentru intrebare la revedere.insanatosire RAPDA.love struck ( fundita )?:*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la un control medical de ce nu mergi să vezi exact ce ai?
Pa, pa.

| PuFuLeTe a răspuns:

Paracetamol sinus, norofen raceala si gripa, mananca multe frcute sunt mai bune decat orice medicament big grin ia o vitamina c! Multe lichide!

| IoanaTempah a răspuns:

Ptr durere de cap este eficient ceaiul de busuioc happy

Răspuns utilizator avertizat
| Robert030 a răspuns:

Vitamina C tablete, o atitudine pozitiva, o alimentatie vegetala.

| Alina_9112 a răspuns:

Lichide cat mai multeehappy

| LonelySoul a răspuns:

Ceai de ceapa...Pui intr-un ibric apa cu o ceapa, spalata inainte, cu totul[sa nu fie curatata]pana fierbe. Apoi indulcesti daca vrei cu miere si il bei fierbinte...Iti va trece imediat.

| cristina96_6670 a răspuns:

Zinnat e f bun. erdomed si cipla(astea le-am luat eu acum ptk am fost racita raw si mi-a trcut)

| yong a răspuns:

Pai ia un antinevralgic!winking sau aspirina