| T0nix a întrebat:

Heeey TPU~. Ma doare capu sunt ametita raw imi vine sa vomit si nu prea pot sa stau prea mult in picioare ca ametesc. Ce as putea sa am? Mentionez ca am 14 ani! SI nu va ganditi la prosti. Vreau raspuuuns cat se poate de urgent.
~Fuuunda~

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deea8gg a răspuns:

Ameteli.pot sa fie de la o lipsa de calciu chiar si dca doare capul. deseori patesc si eu la fel. iau magneziu si calciu :* du-te la un control si tu. fa niste analiza mai degraba

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil te alimentezi prost sau stai excesiv la TV/calculator. Pentru inceput, nu sta mai mult de 30 de minute pe zi (TV plus calculator, insumat) si nu mai mult de 5 zile pe saptamana (adica alege-ti doua zile in care sa nu le deschizi absolut deloc). In plus, incearca sa mananci regulat si corect.

| maryellen91 a răspuns:

Poate ai anemie sau lipsa de calciu! si eu am avut lipsa de calciu si ma simteam tot asa + ca ma intepa si inima! eu zic sa te duci sa faci analize sa vezi ce ai ca nu-i de gluma

| necdannec a răspuns:

Buna
Lipsa de vitamine, minerale si odihna. Posibil gripa sau o astenie urata.
Cu aceiasi formulare mergi la o farmacie.
Sfat. : Nu lua medicamente fara a consulta un specialist, mai bine un ceai de tei si 2...3 ore de nani.
Succes

| Tacii a răspuns:

Noi nu iti putem raspunde! du-te cat mai repede la medic

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Poate esti anemica totusi ar trebui sa consulti un medic cat mai repedebig grin

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

S`ar putea sa fie SPM (Sidromul Pre Menstrual) sau poate ai lipsa de fier sau de calciu (anemie). Nu stiu straight face Poate te ajuta Brigaela happy

| Magdaa_9339 a răspuns:

Anemie happy

| Filipachi_Daria_1995 a răspuns:

Ai putea sa ai problema la apendicee cum am avut si eu du-te si fa control