| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa ajung la 2.15 m inaltime? Joc handbal de performanta, acum am 16 ani si masor 2, 10 m. Pana la ce varsta se mai poate creste si credeti ca sunt sanse sa ajung la 2, 15?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti chiar depasi 2, 15 m, mai poti creste cel putin inca 2 ani.

| Infraverde a răspuns:

Mai ai vreo 2 anisori in care sa cresti. Ajungi sigur.

| Idkidk a răspuns:

Pe la 17-18 ani zic eu ca ajungi la inaltimea dorita. Dar trebuie sa joci!

| MistretulPufos a răspuns:

Mai ai timp pana la 21 de ani, dar nu o sa mai cresti foarte mult

| EneCristian a răspuns:

Frate ce sa zic eu am 175 si nu ma plang la 18 ani dar mai cresti tinete de sport si se poate( unii cresc pana la 20 de ani) Bafta.