| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa ajung la 2.15 m inaltime? Joc handbal de performanta, acum am 16 ani si masor 2, 09 m. Pana la ce varsta se mai poate creste si credeti ca sunt sanse sa ajung la 2, 15?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Pana undeva la nici 20.

La ce inaltime ai acuma, teoretic da.

| Nitunitu a răspuns:

Barbatii in general cresc pana la 22 de ani.

Ai toate sansele sa treci de 2.25

Te-ai dezvoltat mult de la handbal sau in familie sunteti toti foarte inalti?

| Erick1 explică (pentru Nitunitu):

Cred ca ambele happy de cand joc handbal, m-am inaltat destul de mult

| Nitunitu a răspuns (pentru Erick1):

Ar fi ok daca te-ai axa si pe baschet. Acolo o sa ai performanta mult mai mare si castiguri mari in viitor.

Nu sctiu cat de apreciat e handbalul in Romania, dar baschet-ul este foarte apreciat peste tot in lume.

| LoveMe05 a răspuns:

Hmm...foarte interesant, un sport cu totul special, l-am practicat și eu timp de 4-5 luni, dar am fost nevoita să mă las din motive de sănătate, iar acum nu mai am timp să reiau.Așa deci, am deviat de la subiect.Ai 16 ani, teoretic ar trebui să mai cresti, dar totuși având o inaltime mare și frumoasă de 2, 09m, nu poți fi sigur ca o să mai cresti 6 cm,posibil să fi trecut de faza creșterii rapide, dupa cum ai spus și tu ca ai crescut mult, iar dupa să stagnezi un moment, ca mai apoi să cresti încet și mai puțin.Dar posibilitatea din punct
ul meu de vedere ca tu să ajungi la 2, 15m este foarte mare. Sper să mai cresti cât ti-ai propus și succes cu performanțele în acest sport minunat!

| Bianca500 a răspuns:

Omul creste pana la 18 ani si sigur ca ai sanse sa ajungi la 2, 15. Sper ca te-am ajutat. Funda?