| PumpkinDoll a întrebat:

Ce se întâmplă dacă am reflux gastro-esofagian și nu țin dieta și beau băuturi alcoolice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai sa te cari inaintea multora dintre noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai intai vei avea dureri de stomac, treptat se vor intensifica si te vei indoi de durere, iar peste cativa ani faci faci ciroza si ulterior cancer de stomac sau ficat ori amandoua.

| PumpkinDoll explică (pentru Violleta2022):

Pai dureri de stomac deja am de vreo 1 an jumate si nu-s prea blanderolling on the floor

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Păi si atunci la ce mai întrebi daca-ti accepti soarta?

| PumpkinDoll explică (pentru BuLaNNNeL):

Voiam sa stiu ce se intampla mai departe si o spui ca si cum as avea cancer si mai am de trait o lunarolling on the floor''iti accepti soarta''

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Păi dacă esti constient ca ai probleme si tot continui înseamnă că ti-o accepti, nu? Acu' ca mai ai 1 luna/1 an/10 ani, depinde de tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

O sa incepi sa le ai tot mai dureroase, curand apar si sangerarile anale, adica un stomac netratat duce la ulcer si chiar ulcer perforat, unde peretele stomacului este afectata si sangereaza.

Pe de alta parte ficatuls e tarnsforma daca amnaci porcarii si bei alcool timp indlungat, ajungand sa faci ciroza si ulterior cancer de ficat.

| cristimihailov a răspuns:

Acceptiunea comuna ar fi ca se inrautateste...