Întrebare recomandată | VibeTrix a întrebat:

Ce se intampla daca intr-o zi bei prea mult Coca-Cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu toti aveam aceeasi rezistenta.
Pot fi si palpitatii asa cum spune Anastasia -pentru ca inima incepe sa bata mai tare din pricina cofeinei existente in aceasta bautura.
Oricum ar fi, sucurile acestea contin mult prea mult zahar -si acesta distruge sistemul imunitar. Iar o masura prea mare de zahar va afecta pancreasul.
Zaharul poate ingrasa.

Noi avem nevoie de apa, si niciodata de suc; nici macar de cele naturale. Recomandat a se consuma fructul ca atare si nu sub forma de suc.

| Holiday a răspuns:

Depinde de la caz la caz si ce inseamna "mult". Cel mai mult cred ca am baut vreo 3.5-4 litri in 24h. Nu am sesizat efecte secundare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iau palpitatii mari, dureri de cap, de burta, poti face si infarct.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? fugi că minti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa bubui

| VibeTrix explică (pentru anonim_4396):

Vezi ca n-o iei tu inainte laughing

| IIIshaneIII a răspuns:

Te pisi pepsi

| Kuroo a răspuns:

O sa te gandesti in ziua aia ca ai dat 4 lei ca sa iti apropii moartea.

| addy200 a răspuns:

Posibil să faci gastrita

| Adry05 a răspuns (pentru addy200):

Dintr-o singura zi? Hai sa nu exageram

| addy200 a răspuns (pentru Adry05):

Tot ce-i posibil

| addy200 a răspuns:

Dar după ce bei, ia și niște mentosane laughing să fie meniul complet

| vjr1979 a răspuns:

Afecteaza si dantura...

| Crysthina a răspuns:

Daca bei intr-o zi prea multa Cola te simti agitat, te enervezi mai usor si noaptea nu poti sa dormi, asa am patit eu

| QQanswer a răspuns:

Cola este carbogazoasa deci automat vei avea gaze, te vei balona, vei avea multe drumuri de facut pana la toaleta si nu in ultimul rand vei pata smaltul dintilor.

| MihaiCatali a răspuns:

Mori FA