| tigtrfgfcyhf6yf6 a întrebat:

Ce se intampla daca tragi putin de un fir de par dintr-o alunita fara sa il rupi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti recomand sa tragi firul de par, mai bine taie-l, nu se stie niciodata ce se intampla numai din cauza unui fir de par

| YumiSukinanda a răspuns:

Alunita, sa ai grija de ea, sa nu o scarpini sau atingi intr-un fel asa agresiv asa, trebuie sa ai grija de ea, firul nu-l trage, taie-l

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai nu se intampla nimic, dar nu este indicat sa faci asta! nu trebuie sa produci niciun fel de agresiune asupra unei alunite! daca te deranjeaza firul, taie-l cu foarfecuta de cate ori creste, fara sa ranesti alunita in vreun fel! happy

| Resurrection a răspuns:

Nu se intampla mare lucru dar mai bine taie-l nu-l rupe.Alunitele sunt foarte periculoase, nu trebuie sa te joci cu ele.