| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate întâmpla cu o persoană care consumă în fiecare după amiază cafea la plic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Cafea solubila? In afara ca va dormi ori prea bine ori prea rau noaptea, nimic rau! Pe net gasesti nenumarate beneficii ale cafelei insa ar fi bine sa bei din cea obtinuta prin macinare fiindca solubila mai are si chestii de procesare prin ea! Numai bine!

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Eu am baut 1 an jumate cafea la plic aproape in fiecare zi ( la munca ) nu am nimic la stomac,, dupa 1 an. dar stiu ca nu e prea sanatos la cate prostii are il praful ala. daca nu te ia stomacul cum zice cineva de mai sus, o sa ai alte probleme de sanatate, eu iti recomand cafea simpla sau cu lapte, e aceeasi cantitate de cofeina, dar nu garantez ca e acelasi efect ca pentru mine e doar sa beau ceva cald dimineata laughing si gustul, ca nu prea imi da energie,,

| ValentinaSiCornel22 a răspuns:

Scaune ușoare și line niciun motiv de îngrijorare

| NisipLaMare a răspuns (pentru ValentinaSiCornel22):

Cu cafeau la plic sau Nessu-ul O sa ai probleme la stomac pe viitor.
Are cateva chestii pe plic care pot fii citite ce contine dar nu are nimeni timp de asta, o sa fie prea tarziu oricum nu intelegi ca trebuie cuvintele cautate pe internet.
Pot aparea si crampe musculare cum ar fi tremuratul unui muschi sau a unor muschi(gen :cand vrei sa iei paharul de pe masa si intinzi tot brațul, cand fumezi si iti remura putin mana) toate astea din cauza muschiilor obosiți cu ness.Alte organe sunt si ele afectate, macar bea cafea daca nu scapi de ness. Oricum nici cafeaua nu-i sanatoasa. Iti pui si lapte praf din cutie ca ala este si in plicul cu ness.