| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Ce semnifica "musculite/punctulete" pe campul vizual? Exista vreo posibilitate de a fi grav, sau ceva banal? Tin sa mentionez ca au aparut la scurt timp dupa ce mi-a scazut si vederea( doar ochiul drept are aceste probleme). Am fost acum cateva luni la oftalmolog la spital si mi s-a spus ca am 0.25 la ochiul problema, dar am uitat sa ii spun de aceste "musculite" sad Urmeaza sa fac o vizita in curand in alt loc unde consultatia e gratis pentru a-mi face ochelarii. Oare cei de acolo ma vor putea ajuta cu aceasta problema daca le voi spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Este din cauza miopiei si a oboselii. Nu este nimic grav. Am uitat exact denumirea, ceva cu "m" parca.

| MrAlex a răspuns:

Te vor ajuta dar important este sa porti ochelarii. Eu am la ambi ochi 0.25 din cauza telefonului. In concluzie, du-te cu inima deschisa, poarta ochelarii si petrece mai putin timp cu telefonul in mana