| xAndreas11 a întrebat:

Salutari, am descoperit recent ca am o problema la ochiul drept (nu vad asa clar) asa ca am zis sa ma duc la doctor si sa-mi rezolv problema, m-a trimis la oftalmolog etc etc mi-am comandat ochelarii, intrebarea e urmatoarea.
Urmeaza sa dau de permis in cateva luni, la vizita medicala o sa ma puna sa citesc acele litere si fara ochelari? Sau doar cu ei? In ce consta vizita medicala (partea de vedere)? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te va pune cu ochelari sa faci testul, sa vada cat de bine vezi.
Nu-ti fa probleme, poarta ochelarii, obisnuieste-te cu ei, ca al examen sa nu ai dificultati de vedere.
Oricum, nu-ti fa probleme, ca sunt multi care sofeaza cu ochelari de vedere si din atat lucru nu esti eliminat.
Ma rog, esti eliminat daca nu vezi bine si nici nu porti ochelari.