| ArianaArianaSheryy a întrebat:

Ce simptome ai pentru apendicită? M a luat durerea in partea dreaptă asa deodată. Am mai pățit asta nu e prima oara.dar voiam să stiu ce poate fi in partea dreapta in afara de apendicita deoarece mă doare dar după imi trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa simptome ar putea fi apendicita!
Bineinteles ca durerile vin si pleaca, asta sunt simptome clare de apendicita!

| serban57 a răspuns:

O astfel de durere poate apărea dupa un efort fizic mai mare. Patesc si eu asta destul de des, dar peste câteva minute de odihna imi trece. Dar daca nu ai făcut vreun efort fizic înainte sa te doară trebuie sa te duci la doctor.

| anonimaabcdefg a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la doctor. Apendicita include simptome ca si varsaturi,dureri de cap,durere in partea dreapta a abdomenului, febra, frisoane, lipsa poftei de mancare, slabire. Nu cred ca e apendicita dar nu e in regula sa stai cu durerea.