| anonim_4396 a întrebat:

Ce sirop de tuse imi recomandati pentru o tuse uscata, care tine de doua zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Sirop de mugur de brad.

cami
| cami a răspuns:

Functioneaza cel mai bine mucosin (ambroxol) + ceai de ceapa (dar din ceapa alba, nu galbena - ca e mult mai bun) cu miere si lamaie...

| eni a răspuns:

Sirop din muguri de pin si propolis, ceai din scai vanat.

| domidoc a răspuns:

Patlagina. E sfant.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consumă câte o linguriță de miere, de trei ori pe zi.
Pa, pa.