| Miaaaii a întrebat:

Ce solutii te tratament as putea efectua pentru a trata fasceita plantara? Durerile se agraveaza pe zi ce trece (

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Iti odihnesti picioarele, pui gheata pe calcai, se pot efectua exercitii simple, de genul intinderi ale muschilor gambei sau ale degetelor, de mai multe ori pe zi, in special dimineata; aceste miscari vor fi utile pentru flexibilizarea ligamentului si intarirea musculaturii, sau mergi la doctor sa iti recomande ceva.