| anonim_4396 a întrebat:

Ce spray pentru ochi folositi? Am inceput de cateva zile sa ii simt mai "iritati", si imi afecteaza un pic vederea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un spray, apa rece si odihna!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iritarea poate veni și de la o conjunctivită. Picături de ochi pentru aceasta se dau doar cu rețetă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Keratoconjuctivita (sindrom sicca)
Lubristil forte e bun

| adryang78 a răspuns:

Spălături cu ceai de mușețel.
Faci ceaiul, îl lași să se răcească, umpli o ceașcă până la buză, apoi bagi fiecare ochi în ceai și clipești. Repeți operația de câteva ori. După care înmoi vată sau discuri demachiante în ceai și le pui pe ochi timp de jumătate de oră.
Poți face asta de fiecare dată când îți simți ochii obosiți și/sau iritați.