| Emma99mar a întrebat:

Ce stiti despre anxietate si depresie? Si ce remedii si tratamente cunoasteti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai bun remediu naturist este sa iesi zilnic afara, in aer liber si sa socializezi cu oamenii.
Ocoleste oamenii care sunt in depresii si care sunt pesimisti, ca te adancesc si mai mult in depresie! Mergi si vorbeste doar cu oamenii veseli, pozitivi, care sa-ti ridice moralul.

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Consulta un psiholog! Asta este remediul.