| jojolina a întrebat:

Ce trebuie sa mananc ca sa fiu sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Legume, fructe, salate, multa apa, fara prajeli, lactate, branzeturi, cate un pic de miscare.

4 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Multe legume si multe fructe... sa respecti unele principii cum ar fi... nu mancam fructe inainte si dupa masa cu 2 ore, nu bem apa inainte, intre si dupa masa jumate de ora (dizolva sucul gastric si poate duce la indigestie, balonari), lactatele le consumi simplu sau cu legume nu si cu carne si mezeluri, carnea si mezelurile nu le consumi cu cartofi, carnea se consuma cu legume, salate, cartofii la fel, mananca putine dulciuri, putine paste (daca mananci paste cauta cele pe care scrie ca sunt din faina dura sunt mai sanatoase), incearca daca consumi suc sa iti faci tu acasa, cand iti faci cumparaturile sa te uiti pe eticheta fiecarui produs si daca contine e-uri sa nu le cumperi... au inceput sa apara alimente ce nu contin e-uri... sa bei multe lichide ...sanatate

| mioara a răspuns:

Legume, fructe carne de pui

| bunica a răspuns:

Cam ce nu se gaseste, adica totul natural.cam greu.

| cely a răspuns:

DE TOATE. MULTE FRUCTE SILEGUME PROASPETE