| Ninii293948 a întrebat:

Ce vaccin îmi recomandați? Am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Niciunul,ai murit oameni de la el și alții au avut sechele grave, e un vaccin experimental cel pentru Covid făcut în 6 luni. Exista destule reacții adverse pe care Guvernul român nu le menționează și nu vorbesc despre ele, zic doar că e bun dar adevărul e că pot exista reacții adverse, unii tineri au făcut miocardita de la vaccin, mai bine stai cuminte și iei ceva pentru imunitate.Sanatate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Jonson il faci o singură dată

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand Moderna sau Pfiser, amandoua sunt la fel de bune, avand o eficacitate de 94 si respectiv 95%.

| TheStrategist a răspuns:

Pfiser

| OneReason a răspuns:

Pfiser are un procentaj ridicat