| CriSSa537 a întrebat:

Ceao! Am fost weekend-ul asta la mare in Mamaia.Am stat la soare si m-am "bronzat"ingrozitor pe piciorul drept.A inceput foarte tare sa ma usture piciorul, cu ce ma pot da ca sa-mi treaca in afara de lotiuni din acelea de dupa plaja? help pls.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ThinkPink_8731 a răspuns:

Sunt produse de la aloe vera. Eu am spray de la ceva firma ce se ocupa doar cu produse de aloe vera.Sunt foarte eficiente. Eu mereu cand ma ard, ma ard pe umeri si pe fata si ma dau cu aloe vera si calmeaza repede usturimea si roseata dispare.Ai putea incerca.La pielea uscata foloseste lapte de corp sau crema nivea hidratanta. happy

4 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Orice crema ce reface epiderma, crema de galbenele tongue

| Moncherie a răspuns:

Am patit si eu la fel (doar ca m-am ars pe tot corpul) si am avut aloe acasa, am stors-o si m-am dat cu ea. Calmeaza repede usturimea si dupa doua zile nu te mai ustura deloc happy

| CriSSa537 explică (pentru Moncherie):

Nu am aloe...am un spray de aloe, nu stiu cat de eficient e cu el...dar mersi mult

| FailL a răspuns:

Iaurt