| anonim_4396 a întrebat:

Cei care ati luat lecitina

Subtiaza sangele?

In ce cantitati ati luat?

Pot aparea reactii adverse?

Ati avut o concentrare mai buna?

Se poate opri luarea medicamentului oricand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O capsula de 1000 mg pe zi sau doua de 500 mg.

Nu apar reactii adverse decat la supradozaj.

M-a ajutat la ficat, la concentrare nu prea.

Nu subtiaza niciun sange.

Se poate opri oricand, dar tratamentul ar trebui sa dureze minim 3 luni pentru a vedea un oarecare efect

Sanatate!

| RAY a răspuns:

Ala e pentru memorie,pentru subtirea sangelui manca usturoi,bea multa apa, imbunateste memorie,dar stiintific nici un medicament nu s-a dovedit a fi bun,e efectul placebo atat, mai bine cafea, manca peste gen somon, manca ciocolata neagra ai sanse mai mari, cand inveti ceva nu uita de sistemul de repetabilitate, este baza invatari, repeta informatia de mai multe ori

| Violleta2022 a răspuns:

Lecitina NU subtiaza sangele, doar iti ajuta creierul sa se poate focusa pe ceea ce citesti.
Sunt alte seruri care subtiaza sangele, precum heparina, care se face injectabil in burta si numai daca medicul recomanda asta, fiind indicate in cazuri de emboli si edemuri.

| doctorandus a răspuns:

Ouale, ciocolata, napolitanele contin lecitina (emulgator: lecitina).