| ArkanHell a întrebat:

Ceva ciudat se intampla cu mana dreapta,simt de parca s-a dus tot sangele din vene (am aceeasi forta si etc dar imi simt mana amortita si doare intr-un mod jenant din secunda in secunda), a inceput azi dupa 2 saptamani (nu prea am mai facut miscare si nici la sala nu m-am dus de atunci iar azi a inceput sa ma doara si sa-mi amorteasca permanent mana, care sa fie cauza?), nu cred ca e spondiloza...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ciuuf a răspuns:

Ar fi necesar sa te prezinti imediat la medic.In cazul in care nu poti sa o faci, incearca niste exercitii pentru mana dar nu te forta, incearca leger...strange pumnul usor care usor si apoi dai drumul tot usor. Sper ca o sati treaca.Am trait si eu asemenea experienta.