| Ana a întrebat:

Ceva pastile pentru raceala sa-mi treaca repede, in afara de ceaiuri ca nu-mi plac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Ceva niste aspirine efervesceente pentru ca pastilele efervesceente isi fac treaba mult mai bine decat pastilele normale si eu am fost racita si am luat, numai ca eu nu sunt in tara si nu gasesti acasa ce am luat eu, insa mi-a trecut in 3 zile raceala.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Fugi tocmai de ce ai nevoie cel mai mult, in raceli.Hidratarea este foarte buna si chiar scapi mai repede.Macar bea apa plata, calduta cu multa lamaie iar seara incearca fervex.Nu folosi antibiotice cum vad ca-ti indica pe aici, fara prescriptie medicala.Consuma legume si fructe, catina, usturoi, miere si propolis!

| pwp a răspuns:

Nurofen raceala si gripa
e cel mai bun happy

| mrnmarius a răspuns:

Vitamina c 1000 iei 3 4 zile cate 2 pe zi si ai scapat. eu le am luat de pe www.suplimente-naturiste.com

| Iullyka_7527 a răspuns:

Fervexhappy. Nurofen.

| darkmonster a răspuns:

Augmentin!:].
e antibiotic.
sau ai putea sa iei ceva natural, de ce nu intrebi la farmacie?happy.
fervex, aspirina C dizolvant, ampicilina, amoxicilina.
poti sa-ti faci o ridichie neagra si sa o scobesti inauntru si sa-i pui zahar.
sau sa mananci miere cu lamaiehappy.
sa speram ca te faci binee!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand calduros Oscillococcinum, l-am incercat si eu anul trecut sau acum 2-3 ani si am fost foarte multumita de el(desi raceala era destul de puternica, dupa cateva zile deja ma simteam mult mai bine). Insanatosire grabnica.

| andrapuyshor a răspuns:

Cel mai bun e augmentin dar e fff puternic sar puteai sa ai ameteli sau greturi(mie asa mi s-a intamplat dar mi-a trecut repede asta-i avantajul)