| Loly a întrebat:

Sunt foooaaaarte racita.Cum sa imi treaca raceala mai repede? Dar nu cu pastile. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Fă infuzie cu ceai de muștețel, băi fierbinți, bea ceaiuri de muguri de pin (pentru durerile în gât) /mușețel îndulcite cu miere, încearcă să mănânci cât mai multe supe, îmbracă-te gros și stai mai mult în pat, învelită.
Dacă răceala nu îți trece în 2-3 zile, nu mai sta pe gânduri, și mergi la medicul de familie.
Sănătate!

| mona a răspuns:

Fa bai cat mai fierbinti, bea ceai mult cu lamaie, si mananca multe fructe

| KodrutZ a răspuns:

Antigrip+Imunostimulent+Bitter suedez. Le gasesti la naturiste pe toate.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Du-te cu mama ta la o asistenta de la spital si roaga-o sa vina la tine sa iti fac niste injectabile si va trece foarte repede! Si eu sunt foarte racit.Sa te faci sanatoasa cat mai repede >big grin

| DCSHOE a răspuns:

Pai, mie imi trece daca iau un pahar de bere (incalzita) si ma bag in apa fiarta si beau paharu ala. pana a doua zi nu mai ai nimic, dar schimbi multe haine deoarece transpiri. Insanatosire grabnica :*

| AnimeZup a răspuns:

1.Intrebarea Asta Ma Deprimalaughing
2.Du'te La doctorhappysmug
3.Numai Pune intrebari Proaste Pe TPUhappylove struck