| Onutsu a întrebat:

Ciau.imi puteti spune exercitii fizice pentru diferite zone. picioare, abdomen, etc. si inca ceva...thinking exercitii fizice pentru gusa, sa nu faci gusa sa zic asa, pentru fata sa ti-o slabesti sa zic asa. mersi. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Miralfn a răspuns:

Pt gusa am vazut eu videoclip pe youtube, l-am si incercat, doare de mori prima data cand faci, apoi te obisnuiesti pe parcurs: stai culcat pe spate cu mainile intinse la 180 de grade, adica nu lipite de corp, sau mana sa formene un unghi de 90 de grade cu linia corpului. Incerci sa-ti atingi capul pieptului cu barbia, apoi lasi gatul relaxat in jos pe podea. repeti de 5 ori,si maresti gradat pe parcurs. Al doilea ex: aceeasi pozitie a copului, ridici gatul astfel incat barbia sa fie cat mai aproape de capul pieptului si in acelasi timp rotesti gatul de la stanga la dreapta, si invers, de cate ori poti. In acest ex nu-ti mai lasi gatul pe spate, tot timpu stai cu barba cat mai aproape de corp si rotesti capul/gatul.