| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cateva exercitii fizice eficiente pentru coapse, fese, cambe si abdomen?

4 răspunsuri:
| campanario a răspuns:

Da. Eu astea le fac in fiecare seara big grin Stai pe genunchi si pe maini dar atentie mainile sa fie intinse pe jos, adica de la coate la degete nu stiu cum sa iti explic laughing Indoi un picior si il ridici cat de sus poti, sus, jos dar atentie sa nu atingi solul, asa timp de un minut. Dupa aceea fara sa schimbi piciorul, il ridici sus si il tii asa indoit un minut cu usoare miscari sus jos, dar sa fie usoare! Nu trebuie sa ajunga jos, de preferat e sa faci miscari scurte.Aceleasi miscari se fac si la celalt picior. Pt abdomen: stai culcata pe spate, iti ridici picioarele, si faci abdomene timp de un minut. Dupa aceea iti pui mainile sub fund si ridici si cobori picioarele usor tot un minut. In final iti intinzi picioarele tare si le ridici si le lasi asa in aer aproximativ paralel cu solul, dar atentie ca nu ai voie sa atingi solulwinking Cam asta fac eu si da rezultate happy Daca nu ai inteles da un mesaj ca iti raspund laughing Succes

| Nu conteaza a răspuns:

Mai bine iti faci abonament la o sala si vei avea antrenor care o sa te ghideze. sau poti incerca exercitiile pillates thinking

| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/