| ioana_5498 a întrebat:

Cine a incercat Capsula de slabit? Si ce rezultate ati avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ferefe a răspuns:

Eu am folosit si am slabit atat cat am vrut. Analizele imi sunt beton, ca mi le-am facut si nu am nimic.

15 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Eu personal am luat si in doua luni am slabit 25 de kg, sint multumita, mai ales ca dupa aia nu m-am ingrasat deloc, ma mentin in greutate.

| gabimaris a răspuns:

Parerile sunt impartite: sunt si voci pro si voci contra, ceea ce e bine este ca a inceput sa ne preocupe aspectul nostru! Ideea este ca, daca metoda de slabit pe care o alegem nu este cea potrivita s-ar putea sa creeam mai mult discomfort organismului nostru decat sa-i facem vreun bine! E bine sa te sfatuiesti cu medicul inainte sa iei pastilele acestea pentru ca ametelile si durerile de cap, lipsa puterii de concentrare si a oboselii exagerate fara motiv sau tulburarile de somn sunt cateva din manifestarile dupa ingerarea acestor capsule! Evident depinde de fiecare organism! Cert este ca ele creeaza un dezechilibru la multe persoane!

| Beatrice_6624 a răspuns:

Eu am baut mult timp pastile de viaredin, si au dat rezultate
dar nu aveam asa multe kg de dat jos, aceste pastile am observat k numai aveam pofta de mincare, doar de lichide
adica apa plata, uneori si minerala s.

| andreea_8479 a răspuns:

Pastile de slabit...vine vara... poti face ff multe sporturi.mananca multe fructe, nu e bine sa faci exces de fainoase sh mananca cu 3 ora pana sa t bagi la somnwinking
pastilele trebuiesc recomandate de medic, nu le lua asa, iti pot afecta organismul

| ioana_5498 explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi, eu am 20 de ani 1, 73 si 65 kg as vrea sa slabesc km 7-8 kg, nu am timp de sport...eu m.am ingrasat din cauza k sunt ffff pofticioasa daca vad pe cineva mancand ceva cu pofta vreau si eu...si uite asa cu poftele mele azi un gram maine un gram asa s-au adunat vreo 8 kg in plus...si m.am hotarat sa le au jos... dar cum lenea e cucoana mare... fata nu face sport, dar nu mai mananc fainoase, si dulciuri, si ma hotarasem sa iau Capsula de salabit, pentru. k o colega a slabit 7 kg. intr-o luna si nu a avut simptome adverse...ma mai gandesc.si o sa va tin la curent.

| lily1970 a răspuns:

EU! si nu le-as mai recomanda la nimeni!
In loc de capsule mancare mai putina si miscare mai multa!

| marria a răspuns:

Prietena mea...nu stiu daca e ok...adica a slabit dar...nu mai mananca aproape deloc... o mica gustare cat sa o tina pe picioare. mi-a zis ca-i ia pofta de mancare si nu stiu daca e tocmai ok... n-ar fi mai bine sa faci sport?big grin

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca vrei sa slabesti e bine sa nu mai mananci seara iar in timpul zilei sa mananci mai multe fructewinking si sa faci mult sport

| crookedsight a răspuns:

Părerea mea despre aceste tratamente, pe care am postat-o şi la altă întrebare:
Atunci când te îngraşi corpul se adaptează (ca şi referinţă iţi/vă recomand ''Super Size Me'' - se găseşte şi pe video.google.com; http://www.imdb.com/title/tt0390521/), iar dacă slăbeşti brusc pielea nu ţine şi ea pasul :) Trebuie schimbată dieta treptat şi făcută multă mişcare pentru a elimina surplusul de ţesut adipos pe calea firească şi naturală. Altfel apar lucruri nenaturale :)

Pastilele nu mi se par o soluţie bună. Gândeşte-te că eşti in deşert fără apă, corpul se va adapta pentru a supravieţui. Dacă însă după 5 zile, să zicem, dai peste o sursă de apă şi bei pe săturate vei vătăma organismul, putând ajunge chiar la moarte instantanee.

Aşa cum corpul s-a adaptat treptat la noua stare, de supraponderabilitate, aşa trebuie şi dezvăţat - treptat. Omul funcţionează şi la nivel psihic/mental. Trebuie ca şi mintea să fie educată pentru noua ta stare şi aspiraţie, altfel apariţia dezechilibrului este inevitabilă.

| Mashka a răspuns:

Sora mea bea pastile de slabit, si timp de 2 saptamini o slabit cu 20 Kg. Da drept ca si minca numai jumatate de mar pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc capsula de slabit de 2 luni si am slabit 13 kg dar nu am consumat cafea, sucuri, alcool numai apa plata, fructe am luat-o la ora fixa am mancat normal inclusiv dulciuri.
Am facut analize si au esti bune.
Voi continua inca 2 luni pentru ca atat mai am pastile, ele fiind scoase dupa piata, sper sa le mai gases in plafare (nu sufar de nici o afectiune care este scrisa in prospect, eu am respectat prospectul )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am luat capsula de slabit si am slabit extrem de mult, dar acum din pacate s- a scos din farmacii.Am fost super multumita de ea.Anca_Bacau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit ca are efecte... dar pot exista si efecte secundare. am gasit un articol, acum nu stiu ce sa zic... poti citi si tu ce am gasit http://www.pro-sanatate.com/alli-pastile-de-slabit/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta tu Ioana vrei sa faci un bine, sa te culci cu mine?