| Iulia1077 a întrebat:

Cine a slabit prin infometare? Cate zile si cate kg ati slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Niciodata nu vei slabi asa.
Fa asta si in scurt timp vei suna la 112.winking

| Kevinn2000 a răspuns:

Este foarte greșit să slăbești prin înfometare.
În primul rând, este greșit pentru că nu este sănătos deloc, îți faci rău, iar în al doilea rând, degeaba încerci, te vei îngrașa din nou când vei începe să mănânci mai normal, că doar nu vei mânca puțin toată viața, ai fii foarte palidă mereu...
Caută Andu Preda pe Youtube și uită-te la video-uri în care vorbește despre așa ceva, are mai multe mi se pare, și chiar ai ce învăța.
Ideea e că trebuie să ai un cântar pentru tine, unul pentru alimente și va trebui să calculezi caloriile.
Pentru început îți alegi un număr de calorii pe care-l testezi o săptămână, să zicem 2000 de calorii pe zi.
Dacă după o săptămână vei slabi 500 grame sau 1 kg aproximativ, e bine, dar dacă nu vei slabi deloc, înseamnă că va trebui să mai scazi din numărul caloriilor, să zicem că vei scade 300 de calorii, și vei încerca iar o săptămână cu 1.700 calorii pe zi, ai prins tu ideea.
Trebuie să te cântărești în fiecare dimineață pe burta goală, după ce ieși de la toaletă.
Indicat ar fi să mănânci sănătos!
Pentru mai multe informații, uită-te la Andu Preda, ai ce învăța de la el. Este om de știință, se pricepe destul de bine în ceea ce face.

| Anna0111 a răspuns:

Eu am slabit 21 kg in 8 luni numărându-mi caloriile și devenise chiar o obsesie. Mancam 1200 kcal pe zi, eram lipsită de energie, palida și ameteam de fiecare dacă când ma ridicam din pat. Și a fost greșit acest mod de slăbire, dar eu voiam sa slabesc repede, acum ma gandesc ca aveam tot timpul din lume dar cum spuneam, aveam o obsesie.
Cel mai bun mod de slăbire e sa renunti la acele gustări pe care obișnuiești sa le mănânci, mai putina paine, mai multă proteina și nimic după ora șapte seara.

| alex241 a răspuns:

Eu am incercat de ieri să mănânc doar de 2 ori pe zi. Si pot spune ca intr- o zi am slăbit 500g. Dimineata am mancat 3 felii mici de pâine cu cremă de brânză și salam, iar seara am mâncat un iaurt cu mixt de diferite cereale

| amariagrl a răspuns:

Hei, dacă vrei să slăbești împreună cu mine, te aștept pe IG-ul meu, eu deja am dat jos 15 kg, mai multe detalii găsești acolo
?
https://www.instagram.com/amariagrl/