| 4evergentleman a întrebat:

Este pe aici cineva cu anxietate sociala sau alta forma in care de pe urma acestei boli a început efectiv să aibă probleme cu tremurul al corpului, a capului? Daca da ați scăpat de problema asta sau in continuare va confruntati cu ea? Eu am incercat multe tratamente anxiolitice puternice și recunoscute și nu am reușit să scap, oare o să rămân toată viața cu acest tremur generat de anxietate in public, între oameni? Daca da și cred că da că deja am problema asta de 5 ani ce rost are sa mai trăiesc toată viața cu acest tremur provocat de fobie sociala? Nu e o eliberare sinuciderea? Decât să te vadă toată lumea cum ești crispat,speriat la chip și că tremuri vând tu ești ditamai omul! Nu e o eliberare sinuciderea fiți obiectivi? Și mosotti mi-a spus că nu o sa mai scap de acest tremur și el deține mai multe cunoștințe despre psihologie,psihiatrie decât mine,și are dreptate nu am scăpat,nici măcar cu xanax deși îl i-au zi de zi. Ce fata ar sta cu mine daca eu tremur de la anxietate pe bune acum? Cine m-ar lua în serios? Cum o sa mă pot însura eu cu problema asta serioasa,extrem de serioasă?
Știți cum este? Ieși din casă și te rupe,incepi sa tremuri, sa îți tremure capul și e imposibil sa controlezi acest tremur, ești înspăimântat într-un mod nejustificat pe care eu nu mi-l pot explica de multi ani, dar provine de la o trauma legata de bătăi asta e clar și de 2 cazuri în care eu am fost jefuit de țigani că de aia am boala pe țigani că fac numai rău,mie toți țiganii de mic copil mi-au făcut numai rău,dar al naibii daca au avut curaj unul la unul sa mă bată vreodată cineva,deci sunt fricoși,sunt tari în grup! Și eu sunt jumate tigan dar am o boala de nedescris pe țigani tocmai că din cauza lor am anxietatea asta pe care eu nu o mai pot vindeca,nu mai pot scăpa de ea, barum daca ar fi o anxietate grea, severa, dar a mea este catastrofala nu ați rezista mai mult de 3 luni cu așa ceva as baga mana in foc multi dintre voi,nici nu ați avea curaj să ieșiți din casă,vine la pachet cu o agorafobie desprinsă din cele mai terifiante filme horror, așa că, va rog sa îmi răspundeți clar și sincer cum să îmi trăiesc eu restul zilelor in chinul asta de nedescris? Sa am o viață așa de dezolantă de la depresie și anxietate,atacuri de panica,lipsa parinti,familie nu mă susține,au încercat ce e drept dar tot am fugit de acolo dintre neamuri că sunt învățat singur,sa stau singur ( introvertit ), dar chiar și așa și acolo depresia și anxietatea mea erau catastrafole,pe punctul de a îmi pune capăt,prieteni nu am,bani nu am,job nu am,de realizat nu am realizat nimic, așa că fiți sincer ce rost are să trăiesc eu cu atâtea probleme? Și cu o insomnie cronica devastatoare! Care pare să dureze o veșnicie, că și cu asta mă confrunt de multi ani! Cum sa merg eu printre oameni așa în halul asta să muncesc? Oricum sunt constrâns să muncesc că nu o sa mai fiu ajutat dar cum o sa pot cu tremurul asta cu anxietatea asta desprinsă din iad? Sunt ditamai omul și eu mă confrunt cu probleme de astea mi se pare o umilință de nedescris ce mi-o dat Dumnezeu, e o cruce prea grea sa o pot căra, mă lupt de 18 ani aproape cu depresia cine sunt eu Dumnezeu sa lupt cu atâtea probleme? Pe voi v-ar dărâmă complet problemele astea,nu sunt erou și nici nu am fost decorat cu vreun premiu Nobel că sincer la ce bătălii titanice duc cu anxietatea zi de zi as merita! Romanii și țiganii judeca de regulă astfel de oameni,ii marginalizează,stigmatizează,nu sunt deschiși la minte,judeca dau vina pe tine că din cauza ta ai ajuns așa,ei nu au auzit de predispoziție genetică și mediul din copilărie ostil cu bătăi și abuz de alcool,scandaluri monstru,românii și țiganii doar știe să râdă și să judece,sa bârfească deși știu că nu toți sunt așa că mai sunt oameni ok dar foarte rar care sa nu facă parte din turma de oi,care au principii in viață.
Așa că dacă cineva are anxietate și îi provoacă tremur rău scrieti-mi in privat daca va e jena să scrieți aici, se mai poate scăpa de blestemul asta de tremur că mă face de râs in societate, mă pune într-o postură umilitoare.
Am aflat că cu antigel te poți sinucide cel mai ușor, credeam că cu otrava de șobolani dar cu antigel e mai eficient! Deci eu m-am saturat sa tot lupt nu sunt robot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

E imposibil sa scapi de ceva ce tu iti impui... Intotdeauna ai ce sa iubesti la tine. Ai zis ca nu ai abilitati sociale, si probabil ti-ai dori sa ai, dar dispretuiesti majoritatea oamenilor si ii etichetezi cu defecte ( defecte pe care le urasti la tine ). Ai spus ca esti plictisitor, si probabil vrei sa nu mai fi, dar tu alegi sa ramai trist si anost fara sa schimbi ceva. Ai spus ca ai pierdut-o pe maica-ta si ca asta te-a distrus, dar in realitate nu ai trecut peste eveniment, si ai ales sa iti plangi de mila pentru ca nu mai este langa tine. Intreaba-te oare, mamei tale i-ar face placere sa te vada acum cum te chinui singur? ( Si indraznesc sa spun asta pentru ca mi-am pierdut si eu tatal, si timp de 2 ani de zile m-am chinuit cu asta pana sa descopar ca trebuia sa ii arat de fapt ca fiul lui trebuie sa fie puternic in primul rand pentru familia pe care mi-a incredintat-o sa am grija de ea si de mine.). Ai spus pe aceasta platforma tot ceea ce urasti la tine si la ceilalti si toate frustrarile tale sociale, dar nu ai spus o data ceva ce iubesti la tine sau la altii. Cine crezi ca duce o viata mai buna decat tine daca dispretuieste tot ceea ce il inconjoara? Primul pas trebuie sa accepti ceea ce ai, indiferent cat de rau suna. Apoi trebuie sa iesi din paradoxul in care traiesti si sa incerci sa imbunatatesti sau sa schimbi ceea ce simti tu ca trebuie schimbat. Si cel mai important lucru, e sa te doara undeva de ceea ce crezi tu ca ar gandi altii despre tine. Tocmai ai spus aici ca esti in stare sa te bati cu interlopi in timp ce esti semi treaz. Chestiile astea nu le putem face majoritatea dintre noi pentru ca suntem noi crescuti in puf, nu tu. Adica esti in stare sa duci o lupta efectiv pe viata si pe moarte, ceva ce multi nu percep lucrurile astea si se caca pe ei in spatele tastaturii, dar nu esti in stare sa te imbunatatesti si sa te doara in cot de opiniile celorlalti? Serios vorbind, ce te opreste pe tine acum din a face ce vrei tu sa faci? NIMENI! Esti liber, nu ai obligatii, nu ai nevasta, nu ai copii, deci poti face ce vrei tu, cand vrei tu si unde vrei tu, pentru ca nu ai limite. Ai atata libertate la dispozitie si tu alegi sa ti-o ocupi cu ganduri despre ce cred altii despre tine? Nu ar trebui sa-ti pese pentru ca nu ai nimic de pierdut omule. Esti liber si poti risca orice, pentru ca nu ai cum sa cazi mai rau de atat.

95 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pacanele iti trebuie tie cu atatea pe cap. Tie iti trebuie o femeie sa te puna pe picioare.

| 4evergentleman explică (pentru Drimmero):

Pai nu o sa mai mă duc, am vândut azi un iPhone cu 2000 și ceva de lei dar nu mai mă duc acolo! Nu știu ce femeie m-ar pune pe picioare una Alpha rău mă gândesc care mi-ar face viața un calvar.
La ce probleme am nu stiu cine ar sta cu mine și nu mă refer la păcănele

| Straicu a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cu banii aia investeste-i in echipament si du-te la niste cursuri de kickboxing, poate intalnesti oameni ok pe acolo si iti faci cunostinte noi.

| Drimmero a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu gasesti tu pe una la pacanele pe care s-o cuceresti cu niste ochi dulci?

| 4evergentleman explică (pentru Drimmero):

Sunt timid, și nu mai am curaj să merg la pacanele că m-au filat șmecherii din zona că am spart multi bani happy

| Catrice a răspuns:

Ăștia ca tine au drept la pensie de handicap și sunt ținuți în spitale nu in societate sau pe net....nu toți trăiesc dar asta e soartahee hee

| 4evergentleman explică (pentru Catrice):

Nu îți face nimeni pensie daca și anxietate sau depresie, doar la psihoza, schifrenie, psihopatism, și nici pentru tremurul ăla esențial care nu se compara nici 5 % cu Parkinson, daca aveam Parkinson da, dar nu am.
Sunt ogramada de nebuni care sunt nebuni cu adevărat psihopati sociopați in libertate, care fac numai prostii, cred că și tu te afli printre ei sau ești vreun tigan obosit

| 4evergentleman explică (pentru Catrice):

Eu nu sunt un pericol social, sunt mai civilizat decat tine și tot neamul tău la un loc! Care sunt antisociali și care suferă de boli ce implica halucinațiile le e locul acolo, nici nu ai idee câți sunt cu depresie și anxietate in libertate, dar prosti ca tine sunt și mai mulți, va iubește Dumnezeu de aia e plin de voi peste tot laughing

| Catrice a răspuns (pentru 4evergentleman):

Dacă si după ce ai scris aici te consideri cu toate țiglele pe casa...e nașpa.
Nu e ști un pericol pentru societate dar îți sare muștarul la fiecare secunda când nu-ți mai convine ce aer respiri laughing
Locul tău e acolo cu aia de halucineaza ca nu ești deloc departe.
Știi vorba aia, când ești prost de mic...ți se aplica

| 4evergentleman explică (pentru Catrice):

După IQ tau minuscul toți ar trebui internați cu depresie și anxietate acolo și ca să vezi e plina lumea de ei în libertate și la locurile de munca, mai bine fara țigle decât cu prostie cronica ca tine, pentru prostie și superficialism nu exista tratament, iar tu te incadrezi perfect, nu știu din ce cripta ai mai apărut si tu dar mai bine stateai acolo că nu dai un răspuns folositor comunității ești moartea pasiuni pentru bărbați. Acolo va fi și locul tau ca la ce tupeu ieftin ai nu mai e mult până o sa îți găsești și tu nasul uratanie mica laughing Si învață să scrii că ești agramata

| 4evergentleman explică (pentru Catrice):

Doamne da proasta mai ești, sperietoare de ciori direct ești laughing Tu ești urata aia cu bot de rata descentrata,pai tu te-ai născut acolo direct,acolo e domiciliu tau,copil renegat și expirat,tot cu aceleași dume expirate vii,ultima rapandula ești,tu te-ai născut nebună dar nu ești conștientă că nebunii se cred sănătoși, perfecți. Eu îți recomand să îți faci 3 operații la fata să arăți a femeie, că, cu fața ce o ai nici vama nu ar trebui sa o treci.

| 4evergentleman explică (pentru Catrice):

26 Septembrie 2021 | Catrice a întrebat:
Exista leac pentru prostie?
Măcar admiți că ești proasta de puti! Și parintii tai te reneaga la cat ești nașpa ca om, nu și pic de feminitate in tine ultima ceapa degerata ești de pe TPU

| kGeorge a răspuns (pentru 4evergentleman):

Citind raspunsurile tale, imi pare rau prietene, dar tu esti ala rau aici. Tu ti-o faci cu mana ta. Ai umblat cu distrusi, ai frica de oameni(pentru ca ceea ce zici tu aici nu mai e anxietate sociala), si cand cineva iti zice adevarul verde in fata, ca esti nebun, incepi sa il faci in toate felurile.
Crede-ma ca raspunsurile tale super agresive cand cineva iti indica evidentul, reflecta doar frustrarea ta. De ce frustrare? Pentru ca persoanele acelea au dreptate, si tu stii asta. Esti NEBUN.
Du-te si te cauta, ca nu mai ai mult pana pui streangul, sau poate faci o crima doamne fereste, orice ii poate veni in cap unuia ca tine.
Sincer nu am niciun gram de simpatie fata de tine, afectiunile tale sunt mult mai mult decat un simplu PTSD, si unul ca tine nu ar avea ce cauta in libertate.
Stiu ca poate par prea direct, pentru ca sunt, dar valorez mai mult adevarul, decat sentimentele unui om.
In cel mai rau caz, daca totusi decizi sa cauti ajutor, incepi din punctul 0. Dar ca sa ajungi acolo, trebuie sa iti recunosti problemele, sa le intelegi, si sa cauti ajutor specializat.

| 4evergentleman explică (pentru kGeorge):

Nu am frica de toți oamenii,de unii țigani,unii nu toți! Este anxietate,nu e altceva că sunt și agresiv este adevărat dar și un om sănatos poate deveni agresiv daca tot îl calci pe picioare. Cine m-a făcut nebun distrusa aia de catrice care e userul caste in persoana și troll-eaza mereu userii de pe TPU și îi provoacă!? Ai văzut sa fiu agresiv cu alt user înafara de ea? Sau poate ești tu chiar acela nebun,eu sunt foarte pașnic dar când văd handicapati pe care eu ii știu indiferent sub ce cont se ascund mă aprind puțin dar am dat block,le rețin întrebările,nu știu dar e sigur o proasta cu care m-am certat și care face mișto de useri. Oi fi eu nebun dar crede-mă că am IQ mai mare decât al tau, eu am fost olimpic la învățătură tu ce ai fost la viață ta? Ce realizare ai? Viata mea e vraiște in acest moment dar o pot repara, și stai liniștit că îmi știu problemele, ca nivel de inteligență sunt peste multi dintre voi care mă subestimați numai că am depresie și anxietate in stadii avansate dar chiar și așa ca omenie, bun simt, cei 7 ani de acasă sunt mult peste nivelul vostru! Nu sunt nebun,am probleme dar nebun daca eram deja eram internat,sau la închisoare și nu luam peste tot unde merg la teste de angajare note mari. Un om nebun nu e ca mine,face mult rău societății și lui însuși,are tentative de suicid,se leagă aiurea de oameni,vorbește singur pe strada aiurea se comporta ciudat! Tu ești un analfabet funcțional sau o analfabeta,nu am nevoie de simpatia ta,ești la fel de prost,proasta ca majoritatea care suferă de boala,,superficialism" asta e părerea mea despre tine! Medicul meu,și nu doar unul mi-a spus că nu am altceva înafara de anxietate și depresie,așa că feedback-ul tau e unul inept și nevalid,tu nu ești medic,ești un tâmpit care își dă cu părerea. Nu am nevoie de simpatie ta,ești un no name, nu ești relevant, cu părerea ta mă șterg la fund! Atât de inept ești încat te iei după alții în loc să ai propria ta părere, bolnav sunt da, dar până la nebunie e cale lungă, și dacă tu crezi că eu sunt in stare sa comit o crimă ești suspect de schizofrenie paranoidă sau prostie cronica, una din cele 2 sigur 100%
Au prostii ca tine și a analfabeții funcțional ce caută în libertate laughing ești prost de bubui sa mor daca te mint. Ești 0 pentru mine, un prost care își dă cu părerea sub un cont anonim. Daca eram nebun la cate rele mi-au făcut unii mă răzbunam și nu mai eram in libertate dar sunt mai sănătos și rațional decât crezi. Am fost ai acolo crede-mă că și tu ai nevoie de o trimitere acolo că ești foarte superficial și îți faci o părere despre cineva prin prisma unor hateri trolli care toată viața au trollat, bravo ești așa de sănătos și de deștept de dai pe dinafară! Du-te și cântă la alta masa că mă plictisești sincer! In primul rand ești agramat și analfabet, ai nevoie de recapitularea lb.romane că ești praf, tu nu ești în măsură să faci pe cineva prost sau nebun fiind un agramat, mai treci pe la ȘCOALĂ și ulterior poți să judeci și să faci lumea cum îți vine până atunci ai nevoie de un dicționar că tu chiar inspiri mila. Tu faci parte din efectul turmei de oi, atât valorează IQ tau, ești scurt tare in banda.
Nu mai îmi scrie până nu înveți să scrii corect gramatical că nu am nevoie de răspunsuri de la agramați și prostiwinking

| 4evergentleman explică (pentru kGeorge):

Daca aveam frica numai mă băteam eu cu interlopi si nu ieșeam zi de zi pe afara, nu umblam in străinătate! Asta înseamnă anxietate sociala caută pe google, dar eu pentru tine bag mana in foc că suferi de retard mintal și asta e grav, că lipsa de inteligenta lipsește cu desăvârșire. Ți-aș da link-uri sa vezi ce e anxietatea socială și agorafobia far ești prea inept să citești, nu te ajuta materia cenusie. Eu am fost premiant de 3 ori consecutiv in liceu tu ce ai fost? Vad că nici să scrii nu știi, ai nevoie de un dicționar!
Sa trăiești și să nu mai îmi scrii că mie îmi place să discut cu oameni smart nu cu oameni slabi Intelectuali.
Sa ai o viață bunăwinking

| 4evergentleman explică (pentru kGeorge):

Ai 16- 17 ani,ești un copil mucos care nu cunoaște userii ce fac troll și instiga mereu la ceartă,credeam că ești vreun user ok dar ești un copil de alocație! In primul rand ești un mucos întreținut de părinți,stai sub fusta mamei,nu cunosti multe aspecte ale acestei platforme și userii idioți care nu au altceva de făcut cu viața lor dezolanta lipsita de orice însemnătate decât să instige la scandal, pe prostii astia eu deja ii știu, nu au altceva mai bun de făcut cu viața lor decât să troll-eze! Și unii deștepți ca și tine i-au tot în considerare! De aia nu mai pot eu ce părere v-ați făcut unii despre mine, nu îmi dați voi de mâncare sau sa îmi plătiți facturile dar unii știți să mâncați rahat neîncetat așa cum e petarda aia ce tot troll-eaza, așa a fost concepută ea din troll! E de înțeles!

| kGeorge a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ti-am ranit orgoliul si te-ai aprins mai tare ca niste beculete de craciun.
Deschide-ti ochii. Eu nu sunt un 0 pentru tine din moment ce mi-ai scris un eseu cum ca tu ai realizari in viata, ca eu sunt ala nebun si prost, si ca nu iti pasa de mine.Singurul motiv pentru care tu nu esti in camasa de forta, este pentru ca ii s-a facut mila psihologului de tine si nu le-a zis alora de la psihiatrie, ca te bagau aia si te indopau de pastile de leguma te faceau.
Esti agresiv pentru ca treburile astea te macina asa de tare pe interior cum macina expresorul meu boabele de cafea dimineata.
Te asigur ca eu sunt ala mai destept si sanatos, tu esti un om care nu si-a luat pastilele care sa il oboseasca asa de tare in cat sa nu mai poata sa scrie bazaconiile astea pe internet si sa se duca la somn, ca e tarziu pentru creierul lui deja dereglat.
Si legat de performantele academice, si eu am fost olimpic, nu esti special, oricare om care are creier, poate sa se descurce pana in clasa a 4-a fara probleme la absolut nicio materie.
Diferenta dintre noi e ca eu scriu strictul necesar, si nu imi iau foc degetele pe tastatura invartindu-ma in cerc, ca vai ce destept sunt eu, si ce prosti sunt altii(care iti spun adevarul)
Acum hai, scrie un raspuns cat luceafarul, ca si asa nu ai ce face cu timpul daca nu iesi din casa. laughing

| kGeorge a răspuns (pentru 4evergentleman):

Baiete, in timp tu ce eu scriam un raspuns la un comment de al tau au aparut alte doua, ti se mai vad literele pe tastatura, sau s-au sters deja de la atata scris? Eu imi dau cu parerea despre cazul tau, tu numai sa insulti stii. Nu prea pari a om inteligent, oricum ai da-o.
Cand scrii asemenea chestii pe net, asuma-ti ca unii o sa iti si vorbeasca direct, nu o sa faca toata lumea pe psihologul cu tine.

| 4evergentleman explică (pentru kGeorge):

Se vede cât esti de deștept,la psihiatru am fost mucos mic analfabet,nu ești deloc deștept,că dacă erai se vedea in răspunsurile tale,ești la fel de prost și analfabet ca majoritatea adolescenților,daca te sun și îți adresez niste întrebări despre cultura generala se va vedea cât ești tu de deștept,de dau gropile in tine nu tu in gropi. Imtreab-o pe mama ta și spune-mi și mie in ce poziție se face un handicapat ca tine că așa om prost ca tine eu oficial nu am mai văzut! Vezi mucos mic și agramat că eu la vârsta ta umblam cu gagici,ieșeam la agățat desi eram premiant nu eram ca tine cu autism sa nu mă distrez și să îmi pierd timpul virtual. Tu nu ești mai presus fata de nici un user de aici,chiar sunteți o plagă pentru societate voi adolescenții,analfabeți,inculți și agramați. In tastatura sunteți voi tari că face to face tremurati ca niste panseluțe când e ceva de scandal sau sunați la poliție când va găsiți nasul așa de șmecheri sunteți de va bazați pe alții! Eu toată viața am fost băiat,și nu am apelat la alții așa cum o faceți voi ăștia de va numiți smecherasi dar stați toată ziua cu OB-UL in dos laughing
Nu mă impresionezi cu răspunsul tău ieftin și inept, du-te și cauta-te tu că ții mortis să răspunzi inapoi,vrei sa ai ultimul răspuns ca fetiță,tipic bobocilor care nu aveți nici par la puta dar vreti sa apărați patria. Vezi ba boschet mic că eu m-am distrat la viață mea,am avut gagici,relații,am umblat in lume nu ca tine și ca alții care nici nu știți ce e aia distracție decât mediul virtual tipic autiștilor! Eu am ajuns așa că am ieșit peste tot in lume,nu am umblat cu oameni potriviți dar tu ești o fetiță care nici nu ști să combini o fata sau sa ieși din zona de confort. Pe tastatura sunteți șmecheri fata in fata vă dați loviți sa nu fiți batuti, v-ați luat bullyng toată viața în școală și acum vă dați ceea ce nu sunteți! Daca nu erai analfabet funcțional știai ce e anxietatea și nu te luai după proasta aia daca nu erai ratat,tu ești ratatul clasei asta e clar,cel mai prost din curtea școlii! Du-te și baga Metin că esti praf,nu ai nici o valoare aici ești o scula non existenta!
Nu mai mă macină deloc,sunt chiar foarte chill. Tu ești așa de destept de o sa ajungi sigur un lucrător în fabrica sau KFC,sau pe tiruri și cu studii superioare și fără,așa de destept ești tu,asta va fi viitorul tau. Tu ai fost olimpic la spălat bude,la șters babe la fund acolo ai fost tu olimpic,un om cu un asemenea intelect nu e așa de ratat ca tine și analfabet funcțional sa nu stie nici ce e anxietatea! Daca și la scandal cu șmecherii ai fi la fel de tare in clanța ar fi ceva,dar în spatele monitorului îți arăți și tu talentul de maimutar,de detriment ce ești,tap ispășitorwinking
Creierul tau e de mult măcinat nu mai e nevoie de multe confirmări,eu chiar sunt foarte chill,tu încerci să demonstrezi cat ești de paleta,că paleta ai fost toată viața ta.
Mare păcat că nu s-a folosit Durex la conceperea ta,se vad efectele,ieșeai mai câștigat dacă nu erai conceput crede-mă. Un olimpic nu e așa de agramat ca tine, tu ești olimpic la descărcat drojdie și carat balega cu roaba la cum scrii!
Ce adevăr? Că eu am admis ce probleme am, dar tu nu o sa ajungi nici la stadiu asta că toate fetele cu care o sa intri in contact te vor baga in friendzone că ești fatalau, pun pariu că ai mutra de tocilar cordit ce își dă ultimul Sandwich sa nu își ia bătăie de la smecherasi.
Du-te la agățat, sa te distrezi lasă ciumagareala că nu e cazul la tine, ești un mucos ca oricare altul care nici cei 7 ani de acasă nu ii are, ești analfabet și tu crezi om de olimpiadă cand tu nu știi nici ecuații de gradul 1 daca e sa te sun!
Tu ești 0 pentru societate, pentru familia ta, cunoștințele tale, pentru mine ești un culdus care trece clasa pe baza prezentei la ore nu pe cunoștințe!

| 4evergentleman explică (pentru kGeorge):

Eu nu am nevoie de părerea de la mucosi care nu au cei 7 ani de acasă! Nu ai răspuns la întrebare, la obiect, așa că eu ți-am zis ce fac cu părerea ta, eu am cerut părerea celor care trec prin aceleași probleme nu unora care sunt analfabeți și nu cunosc fenomenul, răspunsul tău e irelevant! Jet de la întrebarea mea că ești nefolositor și nesimțit. Știu și eu că am probleme eu am ieșit din casă la viață mea nu ca mulți dintre voi care va speriați de propria umbra și trăiți complet in lumea virtuala și sunteți satui de l@b@ ca ursul de ghinde, care și escortele va refuza pe bani așa de smecheri sunteți!

| supadeceapa a răspuns (pentru 4evergentleman):

Caste are un singur cont, care nu mai e activ de luni de zile, pls nu o mai aduce în discuții aiurea că nu are nicio treaba cu TPU acum.

| 4evergentleman explică (pentru supadeceapa):

O alta proasta e care nu mă înghite din trupa voastră de pe discord cred. Ori cine ar fi sa de-a Dumnezeu sa ajungă ea acolo!

| 4evergentleman explică (pentru supadeceapa):

Eu aduc în discuții pe cine vreau nu îmi spui tu ce sa fac.

| supadeceapa a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu ți-am spus, te-am rugat, dar e greu cu cititul. Faci pe durul până-ți vine pe cap și te sinucizi iar de 3 ori într-o singură sâmbătă.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Vezi să nu-ți puște vreo venă la cap. rolling on the floor
Du-te la somnic și apucă-te de terapie cât mai repede.Nu te mai criza pe aici.

| 4evergentleman explică (pentru supadeceapa):

E schizofrenica de demonlord @Catrice care niciodata nu a avut curaj să spună de unde este de paranoica ce este, și nici de unde e, ultima paranoica și rapandula de pe TPU e fata asta distrusă care probabil trăiește din pensie de handicap că părinți nu are și nici nu lucrează. Luni de zile vb cu ea și nu are tupeu sa spuna de unde este, sigur a fost abuzata sexual uscata de foame!

| supadeceapa a răspuns (pentru 4evergentleman):

Eu știu de unde e :/ mi se pare normal, totuși, să nu dea date personale unui tip de pe un site anonim care mai face și crizele tale. Come on.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Iar tu probabil ești hyacinth laughing cu tine nu mă iau în gura că tu barum nu ești handicapata ca aia care nu are curaj să spună nimănui de unde este de frica sa nu fie abuzata sexual sau ce episode psihotice are ea că nici la telefon nu are tupeu sa răspundă sau sa spună măcar câți ani are de speriata ce e săracă. Nu vrea să lege prietenii de frica că se va profita de inocenta ei pe care doar in vise o are că sigur a fost bombardata pe toate găurile. Sa găsit cine sa mă atace, o izolata de lume traumatizata care nu are tupeu de la paranoia nici să spună din ce localitate e, dar-mi-te sa mai se întâlnească face2face cu cineva! De bună ce e de aia a rămas orfană și uscată de foame

| 4evergentleman explică (pentru supadeceapa):

Nu da la nimeni nu doar mie, și dracu se uita la o nebună ca aia! Eu nu fac crize. O seara faina sa aveți, nu mai îmi scrieți că oricum îmi provocați unele sila! Tot așa de neschimbate ați rămas, nu mai îmi scrieți daca fac crize, fac cu prostii care nu mă respectă nu cu oricine. Nu mai mă deranjați că va dau block că mi sila de voi!

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

De câțiva ani încoace ai întrebat-o de 1345435 de ori de unde e.Ce femeie cu toate țiglele pe casă crezi că i-ar spune așa ceva unuia ca tine care se crizează în halul ăsta oricât de frumos i-ai vorbi și insistă ca ultimul obsedat să afle unde stă?
Mai potolește-te, omule.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Doamne ce plictisitoare ești,de la înmormântările la care ai fost plimbata se trage i guess!
Tot același vocabular limitat îl ai,trist!
Nu spunea nimănui nu doar mie,și eu nu făceam crize până să nu apară niste boschetare că voi,cu majoritatea userilor discutam foarte ok,civilizat, voi sunteți epavele de pe TPU, trolli low cost cu un caracter mirezabil, voi instigați omul și tot voi acuzați, mi rușine de rușinea voastra sincer! Nici măcar 1 % nu v-ați schimbat,păcat de voi! Și nu mă interesează pe mine de orfana aia traumatizata. Va rog sa mă ignorați și să dați dovadă de educație. Sa nu uitam că ea a început cu jigniri! Va dau block la toate că știu ce hram aveți,deloc nu v-ați schimbat. Când un om are probleme nu îl ataci daca te numești om sănătos la cap,educat, dar la voi lipsește cu desăvârșire educația, discord asta e educația voastra. Faceți ceva util cu viețile voastre și nu mai mă deranjați, nu mai îmi răspundeți că îmi provocați repulsie, chiar va rog frumos!

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Încă ceva, vezi că nu ai tratament preferențial doar pentru că ești tu bolnăvior. Bolile tale nu sunt scuze pentru ceea ce faci.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Nici troll-ul tau patetic,the same story!
Eu respect pe cine mă respectă, nu mă respecti nu te aștepta să primești altceva in schimb. Și tu nu ești în măsură să discuti despre conduită și bunele maniere, userii care te cunosc draga hyacinth știu ce caracter ai tu, așa că las-o moarta. Eu și bolnăvior sunt mai civilizat ca voi și cu bun simt, până să nu vă faceți voi apariția era foarte liniște pe TPU cum ați spsrut voi țiganii de pe discord cum a apărut și scandalul că numai sa instigați la certuri va pricepeți că așa educație buna ați primit. Cu majoritatea m-am comportat exemplar până să nu apăreți voi cocalarii acestei platforme

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Drept dovada că îți place/va place scandalul
25 Iunie | SirenicaCuMomite a întrebat:
Vreun scandal live pe aici? Link pls.Mi-e dor.
Deci, ce semănați aia culegeți! Sa vadă lumea ce oameni frumoși și educați sunteți voi, așa de vraiște va e viața că numai scandalurile va mai readuceți la life, și vă oferă o minimă satisfacție, în așa mediu ați fost crescuți exact același mediu îl căutațiwinking
Repet! Cine va cunoaște știe că sunteți nebune! Că nu aveți altceva mai bun de făcut decât să faceți troll low cost

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ne faci să plângem. crying

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Te-ai pus la somnic sau ai stat cu ochii pe site toată noaptea? sad

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Căutați ceva de lucru, un iubit, măritate, fa ceva util cu viața ta lasă troll-ul și imaturitatea. Aceleași dume expirate ai de când e lumea, altă treabă nu ai decât să te prostești și să postezi întrebari tâmpite.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cine vorbește. rolling on the floor

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Nu mai ai valoare, haz ca înainte dai numai raspunsuri telegrafice fara nici un rost. Dume de astea dădeam eu cand aveam 9 ani ce le dai tu acum laughing și tu ai impresia că ești cool asta e ironiahee hee
Că vb cu tine sau cu unul de 9 ani parca tot aia e, cred că intrați aici sub influența substanțelor interzise că la cum va comportați nici nu e de mirare și mai spuneți de alții că fac cum fac.
E sâmbătă ieși la un ștrand cu prietenele tale,la o terasa lasă TPU că nu e de tine, tu înafara sa fii pusă pe mișto mereu altceva nu ști, tu și trupa ta, nici nu știu de ce mai intrati pe TPU pe bune nu ajutați comunitatea faceți doar mișto de useri și îi provocati, ațâțati, astea de făceau la 15-17 ani aveți o vârstă dar nu se vede deloc pic de maturitate. Eu barum știu că am probleme, le-am recunoscut dar voi nu știu pentru ce mai intrati pe aici pentru scandal că altceva nu aveți în cap.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Trage un pârț și calmează-te.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Eu sunt destul de calm prostuțo laughing
Se vede cât mă cunosti de nu mai ști nici când sunt calm sau opusul happy
Când nu mai ai brigada langa tine nu mai ești la fel de savage/hapsână rolling on the floor
Hai, sa ai o zi minunata si nu mai mă deranjați că și așa nu veniți cu răspunsuri utile. happy

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Păi dacă pentru tine un răspuns "util" este unul în care doar ți se plânge de milă. laughing

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Da,pari atât de calm încât mai că mi-e și frică să nu faci un AVC aici. rolling on the floor

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

De la un troll deja anticipam un răspuns banal, dar asta întrece orice limita a penalității. Eu am postat o întrebare gen să răspundă și cei care se confruntă cu așa ceva sau s-au confruntat sa de-a o soluție, părere, sugestie nu răspunsuri batjocoritoare, penale și nefolositoare tipic educației voastre.
Eu nu am văzut sa fii folositoare pe aici de când te știu doar sa fii sarcastică laughing tu aici îți trăiești efectiv copilăria că de avut nu ai avut-o la timp.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Sunt foarte calm laughing chiar mă amuz copios laughing că tu practic ești în plin delir acum, la tine e la ordinul zilei nu degeaba auzeai răgete de lei din casă de parcă erai langa gradina zoologicărolling on the floor ce substanțe dracu știe ce iei dar spune-mi și mie sa știu să le evit că halucinezi grav daca tu crezi că eu fac crize pe aici rolling on the floor tu chiar ai nevoie de ajutor specializat dar nu ești conștientă laughing
Eu te iau la 2 peri și tu ai impresia că mă crizez, deci e clar, ești speciala laughing
Tu nu mai știi să distingi când un om face mișto, e sarcastic și când face crize, continua tot așa că ești pe drumul cel bun laughing doamne nici nu realizezi câtă mila inspiri laughing și grav e că te mai crezi și sănătoasă laughing

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Păi am ceva similar.Nu anxietate socială, dar tot din sfera asta.De asta ți-am zis că pastilele, singure, nu au cum să îți rezolve problemele.Trebuie combinate cu terapie.
Ai impresia că dacă tocești curul în pat și iei o pastiluță, două, gata, trec problemele? Nu merge așa. Dacă vrei să schimbi ceva trebuie să muncești pentru acel lucru. Dacă ar fi să se rezolve de la pastile, am fi toți sănătoși. laughing

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

După felul cum aberezi îmi dau seama că ești nervos.Nu ești greu de citit.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Ce ai ce nu ai nu e de condamnat,grav e că ești troll și nu poți fi un moment serioasa și ti se pare că omul face crize când de fapt se amuza copios,mai și zici că mă cunoști bine dar nu mă cunoști deloc laughing și eu fac ce vreau,și voi vă comportati urat cu anumiți useri si le dați bully laughing asta e educația și distracția voastră,dar dați la oamenii nepotriviți,că la aia de teapa voastră nu aveți curaj,sau aveți doar virtual. Eu și mort de beat daca intru aici matur cu voi dar nu îmi pun eu mintea cu voi că sunteți imaturi,mereu puși pe mișto, daca continuați cu prostia va dau block că voua va place sa va țiganiti, nu aveți limite. Eu rad de prostia ta și tu ai impresia că mă crizez laughing asta a fost chiar tare laughing
Tu oricum nu ești sanatoasa daca auzi răgete de lei, astea sunt halucinații auditive dar de la prenadezul ce îl iei tu că tu nu cred că te-ai născut cu boli psihice le-ai căpătat de la ce prostii iei laughing cu mana ta ți-ai făcut-o nu e genetic sau te-a traumatizat, abuzat sexual vreunul că la ce caracter ai nu m-aș mirahee hee
Dă-mi tu bani de terapie și o sa merghee hee tu ai bani dar îi spargi pe prenadez sau ce iei tu acolo de auzi sunete de animale sălbatice rolling on the floor

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ai avea și tu bani de terapie dacă nu i-ai mai sparge la păcănele și nu ți-ai mai lua parfumuri și haine de firmă... laughing
Nu ți-am dat niciun bully acum.Nu e vina mea că pentru tine bully e și atunci când îți zice cineva să te potolești. rolling on the floor

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Fac mișto nu aberez laughing și tu ca deșteaptă iei totul ad litteramlaughing sunt mai calm cum nu am fost de ani buni dar tu nu trăiești realitatea-spatiu -timp rolling on the floor ori ești sparta de la prenadez ori nu stiu ce ai dar mi și mila sa mă iau de tine,eu nu s că voi psihopat da fac mișto fara limite,eu sunt milos, daca vreau praf te fac și nici nu îți dai seama că te fac praf că tu ai impresia că fac crize când de fapt mă amuzi teribil. Dar inspiri mila așa că te las in pace. Sunt foarte greu de citit, tu nu ai capacitatea de a citi oamenii din ce vad, de o vacanta ai avea nevoie la psihiatrie daca tu crezi că eu mă crizez acum când sunt ZEN de fapt. Dar o sa vina prietenele tale sa îți ia apărarea că singura ești plăpândă, ușor de manevrat psihologic, chiar o ușoară victima te vad fara brigada ta de pe discord

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cel mai Zen ești... rolling on the floor
Parcă îți și văd spumițele de la gură.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Înaintea dădeai bully nu acum haloo trezirea de la prenadez rolling on the floor
Acum ziceam ce făceați voi inainte dar și acum faci că ești un troll low cost, eu mă refeream la troll nu la bully, ăla îl aveați in cap înainte dar nici acum nu v-ați maturizat, bullyng-ul asta simțiți sa îl dați că și voi la rândul vostru ați primit bullyng că altfel nu îmi explic de unde curge atâta prostie la anii voștri, că 16 ani nu mai aveți.
Vad că ști ce achiziții îmi fac laughing pai eu mă respectam și tu îți iei haine de firma doar nu te îmbraci de la SH sau obor,bazar! Ce îmi tii tu minte întrebările, sigur tu nu mă iubești in secret?hee hee Că am auzit de la silent că mai salutat, adică îți era puțin dor de mine, eu nici nu știam de existenta ta, credeam că ai dat ortul popii laughing
Ia zi când facem și noi odată bumti bumti nu vrei? laughing Am un feeling că ești bună rău la pat și frumoasa chiar daca ești trilotata de la prenadezlaughing

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

"pai eu mă respectam și tu îți iei haine de firma doar nu te îmbraci de la SH sau obor, bazar"
Cică se respectă... rolling on the floor dacă te-ai respecta, te-ai duce la terapie ca să îți rezolvi problemele.
Și la ce îți trebuie haine de firmă dacă tu tremuri ca jeleul și când te duci la colț să iei o pâine? Ești toată ziua aici, unde le porți? laughing
"Ia zi când facem și noi odată bumti bumti nu vrei?"
Nu mă ocup cu acte de caritate.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Nu am mereu acele probleme, am momente când am foarte multa confidenta și sunt ok, când rămân fără bani atunci incep sa tremur sau mă enervează unii handicapați, sau joc la pacanele dar la păcănele joc de 2 ani jumate nu de o viață întreagă. Am momente și momente nu mereu am anxietate,am și momente bune dar când rămân fără bani după cum am zis atunci apar acele simptome de tremur,că în rest sunt relativ ok!
Și tu poți să ajungi așa mai ales că ți-o cauți cu lumea, într-o zi o sa ți-o cauți cu unul și o sa te pune rău la punct că ai un tupeu prea jegos! Eu nu aveam problemele astea dar am avut altercații, dar și voi puteți ajunge in situația asta daca e sa vă găsiți nașul! Nici terapia nu face minuni, daca nu as trăi cu românii și cu țiganii care sunt primitivi, sălbatici și needucați nu as mai avea anxietate!
Bine, spor la prenadez, să știi că multe fete se băgau in seamă cu mine pe stradă cand nu aveam anxietate, fete de nota 10 și nici nu le băgăm în seamă, ar trebui sa fii privilegiată de oferta asta că eu nu bag pe orișicine in seama! Drum bun și cale bătută, cocalarii sa te...ă laughing

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

"Nu am mereu acele probleme, am momente când am foarte multa confidenta și sunt ok, când rămân fără bani atunci incep sa tremur sau mă enervează unii handicapați"
Hai că m-ai făcut să râd.Păi asta nu e nicio anxietate socială. Aia e mult mai gravă. Ar trebui să îți fie rușine față de cei care chiar au așa ceva.
Și nu știu unde dai tu de toți țiganii, dar faptul că tot timpul ai de-a face cu ei ar trebui să îți dea de gândit și să mai schimbi anturajul. laughing
Dar nici tu nu pari mai departe de ei.Pari chiar prostul ăla care se bagă mereu în seamă cu cine nu trebuie ca să arate cât e el de șmecher, dar tot timpul sfârșește caftit bine. rolling on the floor
"să știi că multe fete se băgau in seamă cu mine pe stradă cand nu aveam anxietate, fete de nota 10 și nici nu le băgăm în seamă, ar trebui sa fii privilegiată de oferta asta că eu nu bag pe orișicine in seama!"
Auzi la el, nu bagă în seamă pe orișicine! rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Puiuț, taci, că ai babardi și cioara de pe gard dac-ai prinde-o. rolling on the floor
Mi-ai făcut ziua, chiar am râs copios.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Tu rezolvați cu pătrunjelul sau ce iei că e evident că ți-a prăjit craierul, și mai mergi la biserica că ești Satana întruchipată! De la înmormântările la care te-a plimbat maica-ta ți se trage nebunia asta, cred că de abia așteptai să primești și tu o bomboana laughing ăla era meniul zilei pentru tine rolling on the floor cred că și acum te duci și îți mai tragi cate o poza pe vreun cavou, acolo e habitatul tau natural printre morți că vii nu te accepta laughing

| Throwaway2eqweq a răspuns (pentru 4evergentleman):

Bai fraiere, ce as vrea sa ne intalnim noi in realitate sa iti zbor cativa dinti din gura, ca sa iti mai reglezi limbajul si sa iti iei pastilele.
Ai o atitudine hostila cu oricine nu rezoneaza 100% cu tine si radiezi a negativitate. Ce fel ai vrea sa iti raspunda altii?
Pe langa asta mai esti si mitocan cu fetele care iti spun frumos ca nu esti ok si te dai mare lord pe TPU
In realitate in scoala erai ala caruia ii turnau colegii cola in cap si il lau la capace cand erau plictisiti
Te dai diplomat, dar esti ultimul debil. In realitate tremura chilotii pe tine de anxietate dar in spatele calculatorului esti un spartan.
Esti un cretin, un ratat fara viata sociala. Un fraier dependent de pacanele.
E si de inteles de ce unii ti-au mai tras niste pumni si picioare in gura si de ce au vrut sa te omoare.
Revizuieste-ti comportamentul razboinicule ca in viata reala te pui si in genunchi si sugi p ca sa nu iti dea baietii la ficat.

| Throwaway2eqweq a răspuns (pentru SirenicaCuMomite):

Lasa-l in pace ca e nebun, el in realitate e un țâțos vai de steaua lui.
Daca il bagi in seama bagi paie pe foc. Asta ar face-o si cu ma-sa la cat de disperat e

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Am anxietate sociala și e chiar serioasa happy
Te duc la medicul meu și îți pot confirma,ogramada de tratamente am incercat și tot la fel am rămas,eu am luptat din greu sa scap de anxietatea asta dar e foarte serioasa.
Cred că ești ultima urâtă cu crengi și pungi,cine știe la ce dezertate din cimitir ii scriu eu aici,îți cam dau valoare,eu mi-am pus poze cu mine lumea știe că sunt frumusel care a văzut pozele,tu in schimb cred că sapi cu dinții ai inceput de chelie laughing cine știe ce strâmbă ești, pocnitoare mica și odioasă și faci pe șmecheră aici când tu nu ai un covrig in stomac laughing
Ogramada de fete frumoase se băgau cu mine in seama și mă pisam pe ele, poate nu mai sunt acum frumos că stresul și depresia m-au afectat dar eu arătam ca un fotomodel, s-o găsit o pocnitoare ca tine care probabil și Arthur de la Ceptura ar refuza-o sa facă pe versata când tu ești luata de proasta și data afară din magazine de lucrătoare comerciale laughing
Puneți și tu o poza sa vedem ce mare frumusețe ești tu, dar și frumoasă daca ai fi ești ultima rapandula de femeie la ce caracter infect ai laughing

| 4evergentleman explică (pentru Throwaway2eqweq):

Un alt troll frustrat/frustrata de viață care a fost conceput/concepută din incest! Sigur ești un caminist/caminista ce trăiești pe ajutor social. Ți-ai făcut cont nou să ne arăți cat ești de handicapat/handicapata, nimic nou! Plina lumea de retardați ca voi! Lingator de fund ce esti, nici măcar nu ai tupeu in natia ta de ratat sa raspunzi de pe contul tău principal, ultimul creier de pe raft in morții tai ți-a dat Dumnezeu de pe raft!

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu sunt atât de nebună încât să pun poză cu mine pe un site plin de perverși singuratici și debili ca tine. rolling on the floor
De ieri tot aduci abuzul în discuție, îmi dai fiori.N-am chef să apar la știri.

| 4evergentleman explică (pentru Throwaway2eqweq):

Ultimul analfabet ești, se vede că ai probleme psihice și ești frustrat grav pe viață! Ai asasinat lb.romana,ultimul terminat ești obositule, mai treci pe la Școală pentru recapitularea gramaticii romane că ești distrus rău de viață laughing
Care fete? Astea sunt moartea pasiunii nu fete, cine dracu crezi că și-ar pune mintea cu proastele astea?laughing Eu ziceam la mișto, langa astfel de specimene nici măcar 1 secunda nu as sta la ce caracter și educatie au. Stai potolit și nu te mai criza sa nu îți pocnească vreo vena in cap, tu ești diplomat care înjuri ca ultimul ratat, ai un limbaj de analfabet și de cocalar, ia-ți pastilele că faci naibii AVC și te mai are și lumea pe conștiință crizat agramat! Ești schizofrenic, demn de internat la psihiatrie, acolo ți locul la ce comportament ai! Hal de om ce ești!

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Că ești nașpa de aia! Nu degeaba te dau afară din magazine oamenii,vai de capul tau și de educația care ți-au oferit-o părinții tăi,mi și mila de ei daca locuiesc cu un specimen ca tine. Pai ai fost abuzata se reflectă în comportamentul tau primitiv,nu ai deloc rațiune,ai impresia că omul face crize când de fapt te pune la punct laughing ultima paranoica ești demnă de mila! Nu degeaba ai halucinații și auzi tot felul de sunete,e de înțeles, tu nu percepi rațional realitatea, ești paralela cu realitatea, o ai distorsionată!
Ultimul râs de om ești, zici de alții dar toată ziua stai pe aici ipocrita mica. Ai block, mi-am pierdut timp din viața cu o nebună ce se crede omniscienta când de fapt in realitate e 0. Tu nu te mai faci bine nici pastile străine,doamne ferește să te ia cineva in serios! Silent mi-a zis că mai salutat, eu de la scrantite nu am nevoie de saluturi și atentie, se vede că ești bolnava, rău e că nu o sa îți găsești prea curând leacul, ești un caz pierdut, halal caracter ai.

| Miruna0909 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Frateee, nu îti mai bate capu cu Catrice asta, e cea mai neintelectuală utilizatoare de pe site-ul ăsta!
Se laudă ea intr-una că se întreține singura de la 14 ani, dar la vârsta aia abia te dezvolți, abia faci buletinul, nici măcar nu ești la liceu la 14 ani, nici nu poți să te angajezi la 14 ani, nici nu mai dau exemple DE CE NU poti sa faci la 14 ani, încât să stai fără un părinte sau un tutore legal, sau o persoana majoră să aibă custodia ta. Ea habar n-are ce vorbeste aici, spune și ea chestii pe care și le-a amintit dintr-un vis laughing laughing
Așa să minți în halul ăsta poate oricine, mai ales pe site-ul ăsta, cu dorința sa te creadă cineva, dacă în realitate nu poate face față minciunii.
De fapt ea nu lucrează, are bani din bursă și concursuri cică laughing laughing laughinghee hee
Vai de capul ei, cu banii ăia nu ai cum să te întreții, abia unui adult îi este greu sa stea într-o chirie cu minimul pe economie (la ce prețuri sunt în România), apai unei flocăite ca ea, care probabil ia din bursă maxim 1000 de lei (dacă chiar a luat) laughing laughing laughing Să fim seriosi, oamenii de pe TPU nu sunt așa creduli și prosti, să pună botul la orice tâmpenie si minciuna zice un copil de 10-14 ani!

| StoicAnalysis a răspuns:

Bună seara! Am o întrebare simplă. Când a fost ultima data când te-ai iubit pe tine? Iubire strict platonica tu cu tine însuți.

| Straicu a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu cred in iubirea in tine insati, mi se pare patetica. Esti cum esti si nu o poti schimba (ma refer la anumite aspecte ale caracterului). Aspectul fizic poate fi schimbat dupa bunul plac cu munca.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Straicu):

In ce sens ți se pare patetica? Din moment ce nu crezi, înseamnă că nu ai experimentat sentimenul. Deci prin urmare, nu poți ști că e patetica, dacă nu cunoști.winking

| 4evergentleman explică (pentru StoicAnalysis):

Nu mă iubesc că nu am de ce,nu muncesc nu am făcut nimic util in viață mea doar am primit totul de-a gata am fost crescut în puf,nu am cum sa mă iubesc când nu am realizat nimic pe propriile mele forte și că mai sunt și rasist. Mă iubesc că sunt un om foarte sincer,cinstit,civilizat cum românii și țiganii nu sunt,dar degeaba că astea sunt defecte,am fost luat de prost având "calitățile astea". Acum apreciat ești daca ești fals și pervers,șmecher,barfitor,rău,nimeni nu a văzut calitatile astea că sunt un tip foarte la locul lui și civilizat,singurul e Dumnezeu,lumea inca mă urăște și crede figurant,nu mă suporta multa lume dar nici măcar nu mă cunosc personal,alții mă consideră prost,alții nebun,dar unul nu mă cunoaște personal ma cunosc cum eram înainte nu de câțiva ani buni.
Nu am calități nu am de ce să mă iubesc,din contra mă urăsc că sunt tăcut și plictisitor nu am abilități de comunicare,skill-uri sociale,sunt un tip anost nu știu dacă de la depresie sau așa sunt eu varza dar nu mă iubesc că nu am de ce,și când ai depresie așa gravă nu te poți iubi,ești cu moralul la pământ,nu mai are cine sa îl ridice că am pierdut totul în viață,de cand am pierdut o pe maică-mea am pierdut absolut tot,nu mai am pentru ce să lupt,pentru ce? Pentru o depresie și anxietate care mă chinuie zilnic? Pe bune? Sunt masochist sa trăiesc cu așa ceva toată viața? Nu e mai bine sinuciderea? O sa îmi cumpăr antigel și o sa închei totul că Dumnezeu nu are milă de mine,vrea doar in chinuiri sa mă țină captiv,eu nu fac rău la nimeni nu știu de ce le trag atâta,am un suflet curat, sunt un om cinstit cafe își admite defectele când nimeni nu are tupeu sa le admita. Nu sunt bun și util de nimic nu am de ce să mă iubesc, in cripta acolo îmi voi găsi liniștea asta e bătaie de joc, nu pot să mă bucur deloc de viață că mă apucă tremurul, asta e lovitura decisivă pe care am primit-o de la viață

| 4evergentleman explică (pentru StoicAnalysis):

Nu aleg sa rămân trist,anost așa e depresia! Nu am ce calități sa vad că mie nu prea îmi plac românii din gipsanii,am văzut ce mentalitate au unii și caracter,eu daca nu as fi avut depresie as fi fost alt om. Toată lumea civilizată are părerea asta despre români și țigani nu doar eu,pe dincolo fac numai prostii și se îngroapă unul pe altul,dar sunt și oameni ce ii apreciez și poate fi și tigan,român dar rar se ivește,mă mir cum de unii ați vorbit atât de ok că în realitate ultimele gunoaie ale lumii sunt națiile noastre desi mai sunt și oameni buni la suflet și civilizați,bine crescuți dar mie sincer nu prea îmi plac românii și țiganii poate și de aceea mi greu sa ma integrez,am văzut cum e sa fii un om bun,valoros și să fii luat peste picior,sa nu fii apreciat,sa fii batjocorit,românul in loc sa respecte un om care e așa îl înjunghie la fel și boratii! Rar se găsește cineva pe care sa îl plac. Am incercat să prețuiesc națiile astea primitive ale noastre dar am văzut la locul de munca ce înseamnă să fii un om cinstit și bun la suflet cum ești calcat în picioare,o sa fiu și eu al dracu,bunătatea s-a terminat. Ne dăm credincioși dar suntem ipocriți și parșivi și răi,falși din calea afara,ii judecam pe alții și facem în intimitate la fel sau lucruri mult mai de condamnat,asta sunt romanii și țiganii la ora actuala,nu toți așa este,dar foarte multi așa sunt,așa că,cum as putea sa iubesc eu oamebi de genul? Cu caracter mizerabil! La mine am zis ce iubesc,că sunt diferit,foarte sincer, cinstit, am bunul simt, cei 7 ani de acasă,sunt corect,nu îmi place să mint sa denigrez sa barfesc pe cineva așa cum fac majoritatea românilor și țiganilor,deci eu am niste calități pe care puțini români și țigani le au,doar că am și defecte serioase pe care da,mi le urăsc fiindcă nu sunt sociabil, extrovertit, prea deschis cu lumea, dar nici nu am cum că cu multi cu care am discutat în secunda 1 m-au barfit, așa că mie nu prea îmi plac națiile astea, le consider nații primitive care trebuie sa se reîntoarcă la ȘCOALA și să reinvete sa bunele maniere, cei 7 ani de acasă, cum sa redevină umani și cu bun simt, nici nu e de mirare de ce toți ne fac țigani de buni ce suntem și pe bune dreptate! Eu am dat numai peste hoituri in viata. Când ai anxietate sociala îți pasă indiferent de situație că așa se manifesta anxietatea nu o poți controla e o boala nu o stare cum spun unii analfabeți gen că depresia este o stare, este o boala la fel și anxietatea și nu tine cont că tu nu mai ai nimic de pierdut ea se manifestă la fel. Am pus de mai multe ori întrebarea asta gen cum mă pot bate eu cu 3-4 deodată dar în schimb când merg pe strada mă rupe anxietatea,e un paradox,nimeni nu a știut să îmi răspundă,parca și pe medic l-am întrebat și nu a știut să îmi răspundă,bine nici la lucruri simple nu a știut să îmi răspundă,și dap este un paradox că eu as putea sa bat la nervi un magazin plin de oameni daca mă enervez dar daca merg liniștit pe strada mă rupe anxietatea,când te enervezi de la adrenalina nu mai simți acea frica și emotii nejustificate probabil de aia sau nu știu e greu de explicat,cert este că mi-a distrus viața anxietatea asta sociala o aveam și când era maică-mea în viață,era chiar mult mai groaznică,acum sa mai ameliorat că pot să umblu peste tot dar cu mici dificultăți,înainte nu puteam nici până la magazin sa ies si e aproape de mine,daca nu ați trecut prin așa ceva e logic să nu înțelegeți și eu nu am cum sa va explic daca nu puteți înțelege daca nu ați trecut prin așa ceva,și nu toate anxietățile și depresiile se manifesta la fel,unele sunt ușoare,unele așa și așa și altele te distrug complet indiferent cine ești,câți bani ai și ce statut ai,sunt boli care te *** ele pe tine nu tu pe ele că altfel nu ar mai fi considerate boli ci doar stări dar sunt boli și foarte urate care la unii trec la unii nu mai trec e simplu! Da,am dus o lupta cu acel interlop între viață și moarte,eu am fost smecheras inainte nu pămpălău că ăștia de pe TPU care au luat bully in școală eu am inspirat respect și frica printre unii când eram mic,eu nu m-am născut pămpălău,eu nu permit la nimeni să mă calce în picioare cu oricine mă bat chiar daca e sa fiu ucis fiindcă e genetic,daca nu aveam problemele astea eram eu altfel dar nu ai cum că te pun la pământ ori cat de puternic ai fi! Și cu bunătatea asta excesiva se va termina că am văzut ce înseamnă să fii un om prea bun,pe multi habar nu au ce ii va aștepta mai ales că nu mai am nimic de pierdut decât să sufăr eu mai bine sa sufere ei!
Sunt câțiva useri pe aici pe care ii respect foarte mult daca ar fi românii așa că ei nu as mai fi eu așa,dar romanii se comporta ca tiganii,au același caracter,până și limbajul le-au preluat,le asculta muzica zi de zi,o țară de maneliști cum sa respect eu așa ceva? Eu respect omul cu educație,cu bun simt,bine crescut cade stie să ofere respect oricui și nu face diferente,tratează pe toți la fel așa cum fac și eu,eu nu respect mai mult un om bogat cu statut care are de toate decât pe un om sărman,de multe ori omul sărman are caracter și e mai omenos decât cei bogați plini de figuri și aere,la noi mentalitatea trebuie schimbata,comportamentul,gândirea nu e suficient sa mi-o schimb eu,degeaba mi-o schimb eu daca eu dau numai de ghiolbani și de cocalari cu o educație de cort! Românii îmi provoacă repulsie fiindcă te judeca fara sa te cunoască sau prin prisma altora care acei oameni îți sunt hateri,daca le spun ceva de tine ia tot în considerare în loc să te cunoască personal,deci sunt atâtea de schimbat la noi că ar trebui sa scriu romane interminabile atâtea probleme comportamentale avem și de educație și tot alții care nu au educatie se găsesc sa ii judece pe alții că sunt needucați sau ii fac in fel și chip din seria: hotul striga hot,asta suntem noi ca oameni cu câteva excepții că mai sunt și oameni ok dar pe cale de dispariție așa că eu nu pot sa respect așa tomberoane de oameni și e normal să fiu nemultumit nu îmi găsesc liniștea în țară asta de cocalari,de inculți și de analfabeti care se cred toți genii, filosofi, psihologi, academicieni dar care faultează grav lb.romana sau nu știe nici tabla înmulțiriilaughing suntem ipocriți și parșivi! Nu știu cine ne-ar aprecia pe noi că numai grătare și manele și scandaluri avem în cap și să îi judecăm pe alții să le vedem defectele dar nici unul nu se uita la defectele lui,ne mai dăm și creștini dar nu ajutam cu un leu un om amarat,numai sa blestemam,înjurăm și bârfim stim toată ziua dar noi ne batem cu pumnii în piept că suntem creștini laughing dar nu arătam bunătate in realitate,fapte doar vorbe! Azi intrăm în biserică mâine blestemam,bârfim,denigram,scuipam pe strada,fluieram pe strada,judecam,avem numai ura in suflet,resentimente,ranchiuna,unde e creștinismul nostru? Eu îți prezint realitatea exact așa cum este și ce caracter mizerabil avem multi dintre noi cu mici excepții că mai sunt și oameni buni dar rar! Că sa supraviețuiești într-o lume că asta trebuie sa fii pervers și ipocrit,fățarnic, insidios și eu nu pot sa fiu așa eu sunt autentic chiar daca mai am și eu momente când înjur și jignesc dar asta că sunt provocat,eu indiferent cate probleme o sa am nu o sa las capul aplecat in fața nimănui și de ar fi sa fiu executat! Am dat numai peste gunoaie și nu am putut sa fac ce vreau,viața nu a fost corects cu mine,am eu "calitatea" asta de a-mi face vrasmasi peste tot unde mă duc, sunt urat de multi oameni dar nu știu de ce că nu am făcut rău la nimeni, nu deranjez pe nimeni! Probabil o sa redevin ce am fost daca mai dau peste oameni de genul și vor regreta că m-au deranjat, doar cu frica inspiri resoect in tara asta de cocalari că cu bunătatea ești luat în balon.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru 4evergentleman):

E imposibil sa scapi de ceva ce tu iti impui... Intotdeauna ai ce sa iubesti la tine. Ai zis ca nu ai abilitati sociale, si probabil ti-ai dori sa ai, dar dispretuiesti majoritatea oamenilor si ii etichetezi cu defecte ( defecte pe care le urasti la tine ). Ai spus ca esti plictisitor, si probabil vrei sa nu mai fi, dar tu alegi sa ramai trist si anost fara sa schimbi ceva. Ai spus ca ai pierdut-o pe maica-ta si ca asta te-a distrus, dar in realitate nu ai trecut peste eveniment, si ai ales sa iti plangi de mila pentru ca nu mai este langa tine. Intreaba-te oare, mamei tale i-ar face placere sa te vada acum cum te chinui singur? ( Si indraznesc sa spun asta pentru ca mi-am pierdut si eu tatal, si timp de 2 ani de zile m-am chinuit cu asta pana sa descopar ca trebuia sa ii arat de fapt ca fiul lui trebuie sa fie puternic in primul rand pentru familia pe care mi-a incredintat-o sa am grija de ea si de mine.). Ai spus pe aceasta platforma tot ceea ce urasti la tine si la ceilalti si toate frustrarile tale sociale, dar nu ai spus o data ceva ce iubesti la tine sau la altii. Cine crezi ca duce o viata mai buna decat tine daca dispretuieste tot ceea ce il inconjoara? Primul pas trebuie sa accepti ceea ce ai, indiferent cat de rau suna. Apoi trebuie sa iesi din paradoxul in care traiesti si sa incerci sa imbunatatesti sau sa schimbi ceea ce simti tu ca trebuie schimbat. Si cel mai important lucru, e sa te doara undeva de ceea ce crezi tu ca ar gandi altii despre tine. Tocmai ai spus aici ca esti in stare sa te bati cu interlopi in timp ce esti semi treaz. Chestiile astea nu le putem face majoritatea dintre noi pentru ca suntem noi crescuti in puf, nu tu. Adica esti in stare sa duci o lupta efectiv pe viata si pe moarte, ceva ce multi nu percep lucrurile astea si se caca pe ei in spatele tastaturii, dar nu esti in stare sa te imbunatatesti si sa te doara in cot de opiniile celorlalti? Serios vorbind, ce te opreste pe tine acum din a face ce vrei tu sa faci? NIMENI! Esti liber, nu ai obligatii, nu ai nevasta, nu ai copii, deci poti face ce vrei tu, cand vrei tu si unde vrei tu, pentru ca nu ai limite. Ai atata libertate la dispozitie si tu alegi sa ti-o ocupi cu ganduri despre ce cred altii despre tine? Nu ar trebui sa-ti pese pentru ca nu ai nimic de pierdut omule. Esti liber si poti risca orice, pentru ca nu ai cum sa cazi mai rau de atat.

| DeMicUnCălător a răspuns:

De-aș avea timpul tău. Aș fi cel mai liber și fericit om.

| 4evergentleman explică (pentru DeMicUnCălător):

Sa vezi cum e sa ai timpul meu și să îți fie uneori aproape imposibil sa ajungi la magazin de la anxietate și să te chinui zi de zi sa ascunzi tremurul ăla sa nu fii judecat de oameni, considerat handicapat laughing
Tare superficial și ignorant ești, plina tara de voi de aia nu ne mai revenim, crezi că le știi pe toate bro dar nu știi nimic trust me!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ce cred oamenii despre mine? Nu mi-a păsat niciodată. Să creadă ce vor. Pentru mine contează ce cred eu despre mine!

Te invidiez pentru că ai timp liber. Dar te compătimesc pentru cum țl irosești

| 4evergentleman explică (pentru DeMicUnCălător):

Am avut mult timp și mulți bani și tot nu am fost fericit. Pe mine mereu m-a interesat,mai ales că mă văd oamenii din zona și barfesc și consideră în toate felurile,nu poți să cunoști pe cineva că apar ăștia care te cunosc și îți pun bete in roate și alții sau altele cum sunt prosti/proaste i-au totul ad litteram,ia în considerare și așa devii marginalizat,deci părerea unora contează fiindcă îți pot face foarte mult rău când te denigrează și discreditează tocmai din invidie! Nu am avut probleme de astea am fost ok cat de cat,timid sunt de când mă știu,retras dar sa am probleme de astea nu știu nu mi le pot nici acepta mai ales că nu scap de ele. Unui om anxios ii pasa de aia are anxietate și nu o răceală care trece cu o pastila e o boala și are simptomele ei. Dar trebuie in final sa nu mai îmi pese așa mult trebuie sa merg la un psiholog să mă învețe cum să devin mai degajat,indiferent sa nu mai mă afecteze bârfele și faptul că mă observa multa lume. Normal că ai timp liber că cu o așa anxietate este imposibil sa lucrezi,mai ales în colectiv, cu multi oameni. Ce e drept și nu pot sa mint e că nu mai e așa de gravă și că sufăr de lene cronica, că o fi de la depresie că nu o fi sunt bleg nu mă dau ceea ce nu sunt și să dau vina mereu pe probleme dar sănătos nu sunt asta e cert! Că mutam munții din loc daca aveam motivație, depresia îți ia toată motivația și energia, eu sunt lovit simultan de 2 boli și nici nu vrei sa îți imaginezi prin ce trec. De irosit l-am irosit când eram sănătos așa este,dar acum am probleme serioase,eu lupt dar e foarte greu,am limite sunt om nu pot sa lupt toată viața cu așa ceva,nu sunt vreun Zeu sau kamikaze, nu au putut miliardari sa lupte cu așa ceva cafe își permitea cele mai bune tratamente și terapeuti atunci sa pot eu care nu am bani nici de tratament? Nu tati, până și psihologii se sinucid nu ii pot face fata, nu e o răceală depresia este una din cele mai grele boli din lume la ora actuala și tratamentele nu fac minuni, am dat și pe ele bani multi și degeaba tot așa de bolnav am rămas. Dar da, nu sunt mândru de mine deloc am și admis public și o fac și în realitate că eu urăsc minciuna

| Sistemulxxl a răspuns:

Ce spui tu e Parkinson.

| 4evergentleman explică (pentru Sistemulxxl):

Nu e,acum sunt in casa și nu tremur! Este adevărat că m-am născut cu un tremur al mâinilor de mic copil că e genetic,dar e tremur esențial, Parkinson nu am că acum nu tremur deloc aproape, tremur de la anxietatea socială nu de la Parkinson, îmi convenea daca aveam așa ceva că îmi făcea pensie și nu mai lucram că și așa nu îmi place munca mie fiind învățat mereu cu bani fara sa fac nimic! parkinsonul e grav, trebuia și acum sa se manifeste dar nu tremur deloc sunt foarte liniștit doar in public și când văd țigani

| Sistemulxxl a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ia spune ce ti-au facut tiganii de te temi atata de nisterahari?

| 4evergentleman explică (pentru Sistemulxxl):

Jefuit de 2 ori, bătut de mai multe ori nevinovat fara sa le spun sau fac nimic. Multi se tem de ei dar nu recunosc. Un prieten tigan a încercat să mă omoare cu un drog și la pus pe un psihopat sa mă jefuiască de 1000 de lei, ca a doua zi sa vina cu ăla la mine acasă să mă și bată dar eu sunt bătăuș de mic așa că i-am cam dat-o nu se aștepta să ripostez credea că sunt pămpălău, eram varza de la drogul ăla, 3 săptămâni nu mi-am revenit și m-am bătut calumea cu el, i-am ținut piept,a rămas șocat prietenul asta al meu dușman că i-am ținut piept cu o anxietate așa de catastrofala și fiind pe moarte de la drogul ăla,atât de tare m-am ambiționat că i-am dat o bucată de l-am pus la respect asta după ce mi-a dat el una de era să rămân fără un dinte că avea un ghiul pe degete,era fost interlop,deci eu m-am bătut cu oameni care vin peste tine in casa și te executa așa de al dracu sunt in condiția in care eu am o anxietate ce depășește limita gândirii unui om cu IQ chiar și MARE, adică eu ammo anxietate devastatoare și chiar și așa în halul ăla m-am enervat de l-am pus la punct, daca nu eram drogat de la drogul ăla îl rupeam in bătaie că eu și cu anxietate sunt al dracu, e genetic toți frații mei au fost bătăuși mari, eu nu sunt bătăuș așa că ei dar tot mă trag din familie și când dau cu pumnul se cunoaște, se face liniște laughing oricum nu te poți lupta cu ei că vin cu cuțite și în șatră 10 pe unu,că așa era plin la terapie intensivă de ei la cum mă știu eu la bătaie. Dar eu am fost așa că m-am aparat că eu urăsc violenta sa mă bat,eu sunt cel mai liniștit om până îl calci in picioare, deci eu nu am mindset-ul lor de bombardier, nici măcar nu ascult naibii manele. Multe experiențe nasoale am avut cu ei, sunt sălbatici, psihopați, numai Hitler ii putea pune la punct eu singur nu pot și nu am cum

| Sistemulxxl a răspuns (pentru 4evergentleman):

Dar unde locuiesti? In ce oras?

| 4evergentleman explică (pentru Sistemulxxl):

Gipsanii sunt peste tot man nu contează unde locuiesc laughing e plin de ei la mine in zona dar nu s-au luat de mine, s-au luat aia care au fost influențați de prietenii de carton care m-au săpat și care karma o sa le ofere o suferință de nedescris fiindca în viață din ce am văzut eu rău faci rău primești bine faci bine primești.

| SirenicaCuMomite a răspuns:

Pastilele nu fac minuni.Ele doar te ajută până într-un punct.Mai ales dacă faci și terapie, te ajută să treci mai ușor prin ea.Ție ți-ar trebui terapie cognitiv-comportamentală.Ai nevoie de cineva care să te îndrume, să înveți cum trebuie să te comporți în anumite situații, să îți schimbi modul de a gândi ca să scapi de fobia asta socială.Nu ți s-a recomandat niciodată așa ceva?

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Ba da dar ca prostul m-am dus la păcănele in loc de psiholog. Am avut munți bani și mi-am dat bătut joc de ei în loc să merg la psiholog, un tâmpit ce sa mai domne! Oameni calumea și ma tine viu Dumnezeu pe mine un om de nimic, un cioflangar puturos, că sunt și puturos pe lângă ce am problemele astea nu pot sa fabulez sa mint lumea îmi admit defectele. Nu ii vezi pe userii ăștia de pe TPU că se plâng că s-au dus multi ani la psihologi și nu i-au ajutat cu nimic tot așa de bolnavi sunt și cu bani dați de pomană, daca pe ei nu i-au ajutat pe mime nici atât având o anxietate mult mai avansata

| MrNuggets a răspuns (pentru 4evergentleman):

Daca iti cheltui toti banii pe jocuri de noroc unii oameni ar spune ca iti meriti soarta, ti-o spun si eu, nu o lua personal

| 4evergentleman explică (pentru MrNuggets):

Așa este,dar înainte nu jucam deloc la păcănele, m-am luat după un prieten că în viață mea nu am jucat la așa ceva, dar da, îmi merit soarta! Și nu, nu o i-au personal că ai dreptate! Dar nu mai mă duc, mă duc la biserica sa mă rog decât să mai merg acolo să rămân cu traume și nemâncat

| MrNuggets a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ar trebui sa scrii o carte despre viata ta si prin ce ai trecut, sau poti povesti chiar aici

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

"Nu ii vezi pe userii ăștia de pe TPU că se plâng că s-au dus multi ani la psihologi și nu i-au ajutat cu nimic tot așa de bolnavi sunt și cu bani dați de pomană, daca pe ei nu i-au ajutat pe mime nici atât având o anxietate mult mai avansata"
Dacă mergi și doar stai pe canapea și asculți, dar nu pui nimic în aplicare din ceea ce te învață, normal că nu te ajută cu nimic. laughing
Plus că mulți nu sunt 100% sinceri și ascund lucruri importante.
Orice problemă are o rezolvare, trebuie doar să-ți dorești cu adevărat s-o rezolvi.

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Da,așa este happy trebuie sa merg acolo să aflu cauza problemei nu sa tratez efectul. Poate unii abereaza cine știe laughing

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Păi du-te odată.

| 4evergentleman explică (pentru MrNuggets):

Da sa vezi scandalurile și bătăile grave dintre părinți, înjurături, blesteme, mătănii, încă nu ai auzit nimic laughing sa te ferească Dumnezeu de așa părinți laughing uite că mi-au distrus viața betivanii

| Straicu a răspuns:

Bro, este doar o problema ce cu timpul poate deveni mai ok daca iti antrenezi psihicul. Si eu am aceasta problema dar cu mici pasi poti sa o ingropi sa zic asa ( mici pasi ma refer incepi sa iesi cat de cat pe afara cu prieteni, dupa incepi usor sa mergi singur in unele locuri) nici eu nu stiu cum se scapa de aceasta conditie dar presupun ca prin intermediul timpului va deveni o normalitate si o poti administra. Cand esti in public si te simti coplesit de situatie ia-ti gandul la altceva si incearca sa te gandesti la altceva ce iti place sau te axezi pe ceva ce simti atunci in afara de starea de anxietate, si daca tot te simti rau te indepartezi de situatie pentru cateva minute sau secunde si revii.

| Straicu a răspuns (pentru Straicu):

Si nu recomand sa te gandesti negativ, incearca sa gasesti binele din rau, eu cand ma simt naspa imi amintesc citatul lui tupac: "through every dark night there is a bright day after that". Chiar daca nu vine azi, nu maine o sa vina intr-o zi, zilele bune iti creeaza amintiri si zilele proaste iti creeaza invataturi.

| 4evergentleman explică (pentru Straicu):

Tocmai că nu a devenit cu timpulsi ok,aveam un prieten cu care ieșeam des și tot aveam problema asta,acum nici cu asta nu mai vorbesc,nu mai am pe nimeni,daca aveam un prieten îmi era de folos,mă ajută mult dar numai oameni parșivi am avut în jurul meu pe care i-am ținut în morții lor la mine,au mâncat la mine și de când m-am îmbolnăvit au uitat complet de mine. Sa nu mai zic că în zona numai țigani am laughing deci e cu atât mai greu,azi stăteam în centru și s-a pus un tigan langa mine pe banca sa îmi ceara bani fix mie din statia oameni care nu am bani nu am nimic laughing De un Antonescu era nevoie,cu țiganii nu poți trăi liniștit,sunt jumate tigan dar ar fi mai bine fara țigani pe lumea asta, fac rău peste tot unde se duc țiganii și nimeni nu le face nimic, nu sunt toți la fel e adevărat dar majoritatea sunt, așa că e greu mai ales că eu arăt ca ei la culoare trag la ei, trag la exact ce urăsc cel mai mult pe lumea asta așa de mult mă iubește Dumnezeu și karma că numai ciori și moldoveni imi da în cale

| amaliaioa a răspuns:

Si eu am anxietate si fobie sociala si am avut o perioada de cateva luni cand pateam chestia asta cu tremuratul. Nu intelegeam ce se intampla cu mine cand simteam ca imi tremura capul si ca nu mai pot printre oameni. Iti spun sincer ca vindecarea este Dumnezeu. Roaga-te mult, spune-I lui Dumnezeu despre problemele tale, El te va asculta si iti va darui pace. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa iei o Biblie si sa incepi sa citesti. Nu o sa poti citi cap-coada, poti incepe cu psalmii sau proverbele sau cu evangheliile despre viata lui Iisus. El a murit pe cruce ca noi sa putem fi liberi prin El. Nu stiu daca o sa te vindece complet, dar stiu sigur ca va fi mai usor sa treci prin asta. Nu sinuciderea e solutia. Iisus Hristos te cheama la El, iti bate azi la usa. " Va rasari soarele dreptatii si vindecarea va fi sub arilile lui" Maleahi 4:2. Lasa toate ingrijorarile in mana Lui, si vei vedea schimbarea. Crede-ma, ia o Biblie si incearca sa citesti. Daca crezi ca numai sinuciderea a mai ramas, mai trage putin si incearca sa citesti din Biblie.

| 4evergentleman explică (pentru amaliaioa):

Asta e cel mai pertinent răspuns,așa o sa fac! Da, eu cred în Dumnezeu de aia mi și teama sa mă sinucid dar nu știu cât mai pot! M-am blocat răspunsul tău, e demn de toată lauda big grin Daca Dumnezeu ți-a vindecat acel tremurat e incredibil, eu nu reușesc să scap de el cu cele mai puternice și recunoscute tratamente și vorbesc serios, la mine e de aproape 5 ani poate mai mult e cronica anxietatea așa mi-a zis medicul. Deci Dumnezeu e ultima mea sansa de care pot profitahee hee
Și așa nu prea păcătuiesc eu ar trebui sa devin mai credincios nu am nimic de pierdut și în cazul în care Dumnezeu nu ar exista