| Cristiana26 a întrebat:

Cine are anemie? Aș vrea să îi adresez câteva întrebări

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Urmează tratamentul si o sa te simți mai bine.

| Bruno92 a răspuns:

Daca ai anemie feripriva (lipsa fier ) ferro-gradumet e bun
Da și sfecla roșie

| Cristiana26 explică (pentru Bruno92):

Încă nu știu ce tip de anemie este sau daca chiar este anemie, eu cred că ar fi pentru că am următoarele simptome: amețeli, stari de leșin, slăbesc in loc sa mă îngrăș,, mâinile și picioarele reci, palpitații uneori, oboseală uneori

| Bruno92 a răspuns (pentru Cristiana26):

Da este anemie du-te la medicul de familie sa îți de-a trimitere.winking

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Deficienta fier scuze. Vei avea complicații serioase daca nu tratezi anemia.

| Cristiana26 explică (pentru Bruno92):

La ce se poate ajunge daca nu o tratez?

| Bruno92 a răspuns (pentru Cristiana26):

Splina mărită + multe alte probleme depinde de tipul anemiei.

| faranume345 a răspuns:

Eu am.

| Cristiana26 explică (pentru faranume345):

Ce simptome ai avut?

| faranume345 a răspuns (pentru Cristiana26):

Pai ametesc uneori cand merg, cand ma ridic vad negru si ametesc, am slabit destul de mult dar nu stiu daca este din cauza asta sau a operatiei, uneori mai am si palpitatii, atat momentan