| anonim_4396 a întrebat:

Cine explică cum poate avea loc o vindecare spontană primește funda! Sunt curios ce răspunsuri vor fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aici eu am analizat o vindecare spontană.
https://dosarelexsikixxandquixoticfiles.blogspot.com/......truta.html

10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Exista pe piața neagră un elixir magic care te vindeca de orice. Dar doar milionarii și-l permit.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Catrice):

O sursa ceva? Sunt interesata sa citesc mai mult. Nu ca as fi milionara sau ceva laughing

| Catrice a răspuns (pentru Bondarel99):

Îți dau reteta obținută din sursă sigura (nu spun de unde ca am obținut-o cu greu): 10 g praf de gândac mov-roșu de Chinthuya din Bahamas, 200ml alcool 100°, 50 g pânză de păianjen proaspăt țesută, 3 stropi roua culese de pe frunze de baobab, 10 ochi de pește pisati și amestecați cu o linguriță de faina de banane, 15 semințe de fructul dragonului, 6 frunze de cactus, 25 mg praf de petale de trandafir din soiul Hocus Procust, 10l apa de la izvorul Fanwayzhinhiuway din China, 1 praf de scorțișoară, 2 prafuri de zahar, 3 ml ulei de bambus condimentat, 22 picături sânge cobra imperială, 1 lacrimă de unicorn, 100 fire de par de tarantula, 25 grame de praf de unghie de elefant.

Se amesteca toate lichidele, se pun la fiert într-un ceaun într-o poiană ascunsă, la lumina lunii pline. Se lasă să dea în clocot fix 15 minute și 45 secunde. Separat, se amesteca prafurile. În secunda 46, se pun prafurile în ploaie și se amesteca cu o coada de mătură din lemn de mahon. Se lasa la fiert pana la răsărit. Se ia de pe foc, se lasă la răcit și se așază într-o sticla confecționată din cristal albastru. Se bea în fiecare dimineață cate 10 ml.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Catrice):

Eu chiar credeam ca vorbesti serios când ai zis ca exista tratament special pentru milionari. Adică chiar așa e, cei cu bani au lumea lor și au acces la multe lucruri de care nici nu se știe. Credeam ca ai găsit niște surse in care se vorbește despre asta.

| Catrice a răspuns (pentru Bondarel99):

1. Întrebarea era de o vindecate spontana gen azi ești grav bolnav, faci/iei ceva și în 20 minute ești sănătos tun. laughing
2. La TV a dat acum ceva timp o știre despre un nene cu bani fără număr care avea 100 și ceva de ani, dar arata ca de 60 rolling on the floor la 3 sau 4 luni mergea nu știu pe unde și își reînnoia sângele cu cel de la persoane mai tinere și sănătoase.

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Da, se numește spumă de pe mare plus un cont gras în bancă.
Dar eu am cunoscut o babă, era bolnavă de cancer. Nu avea nici o lețcaie la viața ei.
Avea un butoi cu varză murată și nimic altceva de mâncare.
Pâine avea de la Sfântul Anton, căci mulți pun sub statuia lui pâine pentru săraci.
A mâncat tot butoiul de varză. S-a vindecat.
Avea baba un suflet de milioane și două pisici.

| Panamax a răspuns:

Unele lucruri inca nu pot fi explicate.
Omenirea este departe de a sti totul.Dar mai sunt unele exceptii aici pe TPU, poate ne lumineaza ei.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Sigur, angajezi un healer din World of Warcraft

| UnTipObisnuit a răspuns:

Hocus pocus.

Răspuns utilizator avertizat