| Maryuk해바라기 a întrebat:

Cine imi poate recomanda un supliment alimentar pe baza de IOD?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sorrynel a răspuns:

Pai... pastilele de iod, sau Spirulina Max care contine iod, brom, mangan si fier. Sau mai poti intreba la farmacie ce suplimente cu iod iti recomanda pentru varsta ta. Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Sare iodata in loc de sare de masa.

| Azre a răspuns:

Nucile!

| karsivan a răspuns:

Iodura de potasiu la farmacie dar nu intra in categoria suplimentelor alimentare e medicament, suplimentele le gasesti si la plafar.

| BalonnasheDeSapun a răspuns:

Sare iodata sau Nuci

| Maryuk해바라기 explică:

Ma refeream la ceva farmaceutic...(supliment alimentar )...ce contine iod

| Wrufloukel a răspuns:

Sare iodată! Este destul! Și ce vrei să faci cu iodul?